"Chceme tam odehrát co nejlepší výsledek, abychom napravili poslední zápas s Tureckem a kvalifikaci zakončili se vztyčenou hlavou," řekl zkušený obránce. "Zápas je pro nás už navíc příprava na Euro, kde ty zápasy budou podobně kvalitní jako teď s Nizozemskem. Musíme do toho dát maximum," dodal.

Kadlec netuší, zda u toho bude na hřišti. Zatímco kdysi patřil mezi stabilní opory, v poslední době vysedává na lavičce.

Od březnového utkání s Lotyšskem (1:1) a následné půlhodiny v přípravě se Slovenskem totiž v sestavě vždy chyběl.

A to i přesto, že se 60 starty patří k nejzkušenějším reprezentantům. "Je to pro mě nepříjemná změna. Je to otázka spíše na trenéra. Předtím jsem odehrál všechna důležitá utkání, teď nedostávám moc šancí, i když se snažím dělat vše naplno, jenže o sestavě rozhoduje trenér," prohlásil Kadlec. "Asi tomu nahrálo, že jsem ve Fenerbahce moc nehrál, i když teď docela nastupuji," vzkázal.

"Chápu, že hrát by chtěl každý. Doufám, že důvěru dostanu alespoň teď v Nizozemsku," dodal muž, jenž může hrát stopera a stejně tak může nastoupit na levé straně obrany.

Při sobotní prohře s Tureckem (0:2) podle něj týmu chyběla právě zkušenost z důležitých zápasů. "Chtělo využít toho, že Turci byli nervózní. Nebyli si vůbec jistí, byli zranitelní."

Zápas probral v turecké kabině

Kadlec těžce nesl, že právě tohle utkání sledoval z lavičky, že sám v Turecku působí. "Moc jsem chtěl hrát, ale nedá se nic dělat. Když ty kluky vídáte každý den v klubu a pak hrajete proti sobě, tak je to vždy zvláštní," připustil obránce, který alespoň po zápase zašel za tureckými spoluhráči do jejich kabiny.

"Trochu jsme ten zápas probrali. A možná když vyhrajeme v Holandsku a pomůžeme Turecku k postupu, tak mi ještě napíšou," dodal bývalý hráč Slovácka, Sparty i Leverkusenu.

Kadlec začíná už třetí sezonu ve Fenerbahce Istanbul, kde se mu střídají období, kdy nastupuje a naopak jen vysedává na lavičce. Marně hledá důvod, čím to je. "Dnes už je těžké se vůbec dostat ven, natož do Fenerbahce, které si může dovolit koupit hráče jako Van Persie či Nani. Já jsem rád, že tam vůbec mohu být," uvedl.

"Teď jsem i něco odehrál, docela nám to vyšlo… A přišla změna, aniž by to někdo vysvětlil. Tak to prostě v takových velkoklubech bývá. Řeknou, že jsou s tebou spokojeni, ale pak stejně nehraješ," konstatoval.

Nad tím, že by v lednu odešel, zatím neuvažuje. I proto, že mu za rok končí smlouva a bude volným hráčem. "Ještě mám smlouvu do léta a uvidíme, co bude potom. Variant je víc a uvidíme, co se stane v zimě. Samozřejmě bych chtěl víc hrát. Uvidíme, třeba to bude ve Fenerbahce, jestli mi dá trenér větší šanci. Zatím je předčasné o něčem spekulovat," řekl Kadlec.