Probral faktory úspěchu, své rozpoložení i sílu soupeře, jehož potkalo národní musžtvo v dalším duelu Ligy národů. O čem všem Šilhavý, který u týmu nahradil Karla Jarolíma, mluvil?

O RADOSTI:
“Víc jsem si přát nemohl. Takový velký zápas, derby se Slovenskem. To je úžasné. Navíc je to ostré utkání, hraje se o body. O to je to lepší. Mám z toho obrovskou radost.

Věřím, že to nebude jediná vlaštovka, že budeme sílit. Tím nechci říct, že byl soupeř sparing, naopak. Měli jsme z nich respekt, hráli velmi dobře, ale myslím si, že jsme byli o ten gól lepší.”

O ZMĚNÁCH:
“Myslím, že na náš výkon měla vliv i změna trenéra. Ale jen zčásti. Nebylo to tak, že přišel nový trenér a najednou se obraz celkově změnil. Byli tady jiní hráči, Bořek Dočkal jako kapitán. Udělali jsme spoustu práce, co se týče taktických věcí, ale i kolem týmu: na hotelu, v kabině…

Musím kluky pochválit, rovněž realizační tým, také ty, co nehráli. Soupeř byl silný, ale my jsme prostě chtěli víc. Z týmu jsem cítil sílu.”

O DRUHÉ PŮLI:
“Na jejím začátku jsme vypadli z role. Soupeř měl obrovské šance. Zaplaťpánbu je neproměnil. Pak jsme měli šance i my, dali jsme góly a myslím, si, že jsme to takticky uhráli. Slováci mají skvělou generaci, ale z našeho týmu jsem cítil velkou sílu. Asi to tak mělo být.”

O BRANKÁŘI:
“Přednost dostal Tomáš Vaclík. Příznám se, že dám hodně na názor kluků, trenérů brankářů, Radka Černého a Milana Veselého. Bavili jsme se a společně jsme pro tento zápas vybrali Tomáše.

Máme všechny tři vyrovnané gólmany, ale, bohužel, do brány může jen jeden. Myslím, že nás Vaclík podržel. Jde mu k duhu angažmá v Seville, je mentálně silný.”