Gerrard zná Liverpool jako své boty. Dres tradičního klubu oblékal od útlého dětství. Nakonec v Premier League odehrál více než 500 zápasů a stal se kapitánem Anglie.

Teď už má 35 let a přemýšlí, co bude dál. Po loňském odchodu do Ameriky, kde posílil Los Angeles, není tolik šťastný. Galaxy neuspělo v play-off, načež se zkušený záložník vrátil domů. Sledoval bývalý tým pod novým koučem, zatrénoval si a znovu byl na chvíli součástí toho kolotoče.

Je pochopitelné, že na něj nezapomněli fanoušci ani přední funkcionáři.

Lidé z Liverpoolu se nechali slyšet, že ho rádi přivítají na Anfield Road.

"Bavil jsem se o tom Jürgenem Kloppem," přiznal Gerrard v rozhovoru pro britský deník Daily Telegraph.

Opět přiznal, že jej čeká poslední rok kariéry profesionálního fotbalisty (v Major League Soccer začíná sezona na jaře a končí na podzim). "Od listopadu budu volný," řekl.

Zároveň připomněl, že by si kluby měly více vážit bývalých hráčů. Zmínil Pepa Guardiolu, který začal v Barceloně, teď vede Bayern a v létě má přejít k Manchesteru City.

"Lituji toho, že jsem v mládí ztrácel čas a neudělal jsem si trenérskou licenci. Místo toho jsem trčel na hotelu, nudil jsem se a pouštěl si seriály. Toho času by lidé na fotbalové asociaci mohli využít jinak," poznamenal muž, jenž odehrál za reprezentaci "Albionu" dohromady 114 zápasů.

Gerrard také nedávno přiznal, že trochu lituje rozhodnutí odejít do Ameriky. V autobiografii uvedl, že kdyby mu loni Liverpool nabídl novou smlouvu, přijal by ji. Mohl prý být třeba hrajícím asistentem.

"Obdivuji Garryho Nevilla, který do toho skočil po hlavě," zmínil svého skoro vrstevníka, jenž po skončení kariéry dělal asistenta u Anglie a nyní vede španělskou Valencii.