Nově nakaženými hráči jsou dvě opory útočník Dennis Man, který dal v posledních dvou soutěžních zápasech hattrick, a záložník Florin Tanase. Druhý jmenovaný měl pozitivní nález už v minulém týdnu, další odběry mu sice vyšly negativně, ale posledními testy znovu neprošel.

Mezi nakaženými je opět i hlavní trenér Anton Petrea. Stejně jako Tanase měl před dvěma dny kontrolní test negativní, ale nejnovější odběry byly znovu pozitivní. Mužstvo v minulých zápasech dočasně vedl Mihai Pintilii. Informoval o tom server digisport.ro, podle kterého na výsledky čekají ještě další hráči.

Snaha o doplnění

FCSB měl pouze okolo deseti hráčů do pole a v posledních hodinách se horečně snažil doplnit mužstvo. Podle serveru as.ro nakonec majiteli klubu Gigimu Becalimu nevyšlo plánované angažování čtyř hráčů z Astry Giurgiu a tým místo toho narychlo výhradně na utkání se Slovanem získal dvojici z Hermannstadtu. Jde o švýcarského útočníka Gorana Karanovice a křídelníka Davida Caiada, který má portugalský a lucemburský pas.

Mužstvo doplnil také pravý obránce či záložník Gabriel Enache, jenž už v FCSB působil a nyní byl bez angažmá. Podle serveru má nyní bukurešťský klub 14 hráčů připravených zápas s Libercem odehrát. K utkání podle nařízení UEFA může tým nastoupit, pokud počet hráčů neklesne pod 13 a k dispozici je brankář.

Podle serveru as.ro UEFA chce, aby se zápas za každou cenu odehrál. Rumunský klub proto vzhledem k mimořádné situaci dostal výjimku a až do 15:00 může doplňovat tým. Podmínkou je, že noví hráči musejí s negativním výsledkem projít testy na covid-19.

"Čekáme na reakci UEFA," řekl novinářům tiskový mluvčí Slovanu Liberec Tomáš Čarnogurský. "FCSB musí do 14:00 českého času doplnit na soupisku další negativně otestované hráče, protože jich má nyní k dispozici méně než potřebných 13. Pak UEFA rozhodne o osudu dnešního zápasu," dodali Liberečtí.

Rumunský klub ve středu požádal o odklad utkání na sobotu. Případný přesun na víkend by byl pro Liberec velkou komplikací, protože v neděli má hrát ligový duel na půdě Pardubic.

Obrovské problémy

FCSB čelí obrovským koronavirovým problémům od minulého týdne. Testy před zápasem 2. předkola Evropské ligy na půdě Bačky Topola odhalily 17 nakažených, z toho devět hráčů. Klub známější pod dřívějším názvem Steaua Bukurešť hrál v Srbsku značně oslaben a postoupil až po penaltovém rozstřelu. Po prodloužení skončil divoký duel 6:6. V neděli pak FCSB v rumunské lize zdolal nováčka Arges 3:0.

Covid-19 se však v mužstvu šířil dál a na seznam nakažených ve středu přibyli Alexandru Buziuc, Florinel Coman, Olimpiu Morutan, Valentin Cretu a Marius Briceag. Pozitivní test mělo také několik dalších členů realizačního týmu.

Zápas s Libercem má začít v 19:30 SELČ. Kvůli rekonstrukci trávníku nehraje FCSB v Bukurešti, kde sídlí, ale ve městě Giurgiu nedaleko hranic s Bulharskem. Celá kvalifikace Evropské ligy se kvůli koronavirové pandemii hraje jen na jedno utkání a bez diváků.