„Šance to byla. Kdyby padl gól, mluvili bychom teď spolu o něčem jiném. Byla to stoprocentní šance a je jenom škoda, že to tam nepadlo. Zasloužili bychom si to. Celý zápas jsme dřeli, napadali a ukázali jsme, že na Chelsea umíme a že se nemusíme ničeho bát," komentoval Bořil svoji příležitost z poslední části zápasu proti londýnskému favoritovi. 

O to víc ho mrzel konečný výsledek. O nejtěsnější výhru Chelsea se pár minut před koncem postaral Alonso. „Rozčarování je velké," přiznal. "Odehráli jsme parádní zápas, vyrovnali jsme se Chelsea. Měli jsme několik vyložených šancí. Ty sice měla i Chelsea, ale takový je prostě fotbal. Hráli jsme nahoru - dolů. Nikomu nejde nic vytknout. Udělali jsme prostě jednu chybičku a Chelsea ji potrestala. Mrzí nás to," posteskl si slávistický obránce.


Rozhodující situaci vzal i na sebe. "Nejdřív jsme tam blbě ztratili balon a pak ten centr. Z mého pohledu to byl jednoduchý centr, že jsme ho mohli odbránit. Byl tam levý bek Alonso, nevím, jak se tam dostal. Jak chyba vzadu, tak hlavně moje chyba, že jsme nechal odcentrovat Williana. Půl na půl," okomentoval momenty předcházející brance.

Nemusíme se za nic stydětSlavia byla Chelsea po většinu utkání minimálně vyrovnaným soupeřem, obraz hry se trochu změnil až s příchodem střídajících hráčů hostí. "„Jejich hra se pak trošku změnila. Hráli více dopředu a hlavně udrželi daleko více balónů. Eden udržel každý balón, a když míč naváděl, tak byl hrozně nebezpečný," zamyslel se Bořil nad přínosem Edena Hazarda, který na trávník přišel po necelé hodině hry. "Nemusíme se za nic stydět. Je to de facto nejlepší hráč planety a gól nám nedal. Situaci, kdy jsme dostali gól, jsme si měli pohlídat," vrátil se ke gólu.

A v jakém rozpoložení budou slávisté před dalším důležitým zápasem jara? Už v neděli totiž čeká vršovické fotbalisty derby proti Spartě. "Zbylo nám na ni hodně sil. Jako jsme se těšili na Chelsea, tak se těšíme i na derby. Hrajeme doma. Únava jde stranou. Žádnou únavu nepociťujeme," ubezpečil Bořil.