Arsenal se v anglické lize vrátil na třetí místo tabulky, jenže mnohem víc se po dohrávce mluvilo o kouči Arsenu Wengerovi.

Kvůli fanouškům - mnozí z těch, co přišli, s sebou měli transparenty. Co na ně napsali? "Wenger ven" nebo "Čas na změnu".

Ačkoliv vedení klubu ohlásilo téměř vyprodáno, návštěva byla mnohem menší než avizovaných šedesát tisíc diváků. Server stanice BBC upozornil, že řada sektorů byla poloprázdná.

Je zřejmé, že příznivcům "Gunners" došla trpělivost. Arsenal totiž dál čeká na úspěch a nedočká se ho ani letos. Je venku z poháru, neuspěl v Lize mistrů a na Leicester ztrácí deset bodů. Do konce nejvyšší soutěže zbývají odehrát čtyři zápasy.

Wenger už čelil kritice v minulosti a vždy ji ustál. I nyní mu vedení klubu vyjádřilo důvěru…

A sám zareagoval a vzkázal fanouškům: "Přijďte a ještě nás podpořte. Pokud milujete fotbal, myslím, že tady uvidíte kvalitní."

Po zápase s West Bromwichem promluvil i Petr Čech. Pochvaloval si výkon týmu, čisté konto a mluvil rovněž o situaci na čele.

Leicester měl snazší sezonu

"Jediná možnost, jak skončit co nejvýš, je pokusit se vyhrát všechny zbývající zápasy. Tabulka je hodně vyrovnaná, týmy v boji o přímý postup do Ligy mistrů jsou blízko sebe. Proto nám povinnost velela získat tři body," řekl brankář pro svůj web.

Radost měl i z čistého konta (šlo o 175. nulu v Premier League). „Měl jsem tam kvůli zranění pětitýdenní pauzu, od té poslední nuly nějaký čas uplynul. Minule jsem čisté konto neudržel, teď ano. Hlavně je pozitivní, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu."

Zmínil i zajímavost od statistiků - Arsenal dosáhl na 500. výhru v novém formátu ligy, což se dosud povedlo jen Manchesteru United. „Ukazuje to, že patříme mezi kluby, kterým se dlouhodobě daří. Některé týmy mají horší sezony, ale Arsenal se prakticky od vzniku Premier League drží neustále v popředí, takže výhry přibývají," poznamenal.

Leicester podle něj vede tabulku zaslouženě. „Uhráli si nejvíc bodů, takže jejich vedení nemůže nikdo zpochybňovat. Určitě jim pomohlo, že nehrají žádné jiné soutěže a mohou se koncentrovat jen na ligu."

Dosáhne parta kouče Ranieriho na titul? Čech varuje: „Čtyři zápasy se už zdají jako nic, hlavně pod dojmem toho náskoku. Mají to výborně rozjeté, ale tlak na ně teď v tom finiši bude ještě větší a přeskočit tu poslední překážku bývá často nejtěžší."