"Byl to důležitý zápas a jsem moc rád, že jsme ho zvládli," říkal po vítězství Wenger.

Arsenal se posunul na druhé místo Premier League za Leicester. Mnozí fanoušci si oddechli - tým decimovaný zraněními potřeboval vzpruhu. I proto, že v příštím týdnu ho čeká klíčový zápas Ligy mistrů na horké řecké půdě Olympiakosu Pireus. Pokud neuspěje, bude na jaře hrát pouze Evropskou ligu.

"Ztratili jsme několik hráčů, ale teď jsme si dokázali, že i bez nich můžeme vyhrávat," poznamenal Wenger s narážkou na marodku, kde je i Tomáš Rosický. Dobrou zprávu je naopak návrat Thea Walcotta.

Ale zpět k Čechovi - po zápase mu děkovali spoluhráči a slyšel chválu. Experti mluví o tom, že opět naznačil, že by mohl být klíčovým článkem při vzestupu Arsenalu. Od novinářů z deníku Independent si vysloužil výbornou osmičku (hodnocení 1-10), stejnou známku udělili brankáři rovněž experti z ESPN.

První hodnocení: "Od brankáře Arsenalu to byl skvělý výkon. Nejdřív zasáhl v důležité chvíli proti Borinimu, posléze v druhé půli přidal další dva zásahy."

Druhé hodnocení: "Ačkoliv vítěznou branku zařídil Giroud, tým vděčí za vítězství Čechovi. Kdyby nebylo jeho zákroků, mohla z toho být ponižující porážka."