Další vyšetření brankáře Petra Čecha potvrdilo, že česká reprezentační jednička nyní nemusí se zlomeným nosem na operaci. Nad jeho startem v pátečním prvním utkání baráže o mistrovství Evropy proti Černé Hoře na Letné stále visí otazník.

Gólman Chelsea dnes kvůli zranění ze sobotního zápasu anglické ligy chyběl na srazu národního týmu v Praze, protože mu lékaři zakázali letecký přesun. Zůstává v Londýně a čeká, až mu v Miláně vyrobí speciální ochrannou masku.

"Kromě zdravotního stavu hodně záleží i na tom, jak mi sedne maska, která se začne vyrábět v úterý. Ve středu si ji poprvé vyzkouším. Bude důležité, jestli s ní uvidím do všech úhlů," uvedl Čech na svém webu. Za reprezentací by měl dorazit ve středu večer. "Pokud bude vše v pořádku, tak bych s týmem absolvoval čtvrteční předzápasový trénink. Nechci v tuto chvíli dělat předčasné závěry, rozhodnutí padne až po příletu do Prahy," prohlásil Čech.

V sobotním utkání v Blackburnu ho už v deváté minutě nechtěně v jednom ze soubojů zasáhl vracející se spoluhráč Ashley Cole. Čech po ošetření zápas dochytal i s krvácejícím nosem a přispěl k výhře Chelsea 1:0.