Po zápase, který český celek vyhrál 2:0, si velmi pochvaloval ochrannou masku, ale zda své zranění při hře cítil, nechtěl prozradit. Důležité podle něj je, že reprezentace nedostala gól a pokud v úterní odvetě v Podgorici vstřelí branku, je Čech přesvědčen, že o postup už nepřijde.

"Hráli jsme trpělivě a za trpělivost jsme byli odměněni. Přestože soupeř má individuality v útočné fázi, až na ten začátek druhého poločasu jsme ho nepustili do šance. Pomohlo nám, že se krásně trefil Vašek Pilař, tam se ten zápas trošičku zlomil. A pak nám na konci vyšla standardka," pochvaloval si v rozhovoru s novináři Čech.

Přestože na sraz dorazil kvůli zlomenému nosu až ve středu a musel nastoupit s ochrannou maskou, zápas zvládl s obvyklým přehledem a žádný handicap na něm nebyl patrný. "Jako malý kluk jsem hrál hokejbal a hokej, takže jsem byl zvyklý na tu hokejovou masku, kde jsou před očima i dráty. Tady nic takového není, takže mi to až tak nevadilo. I když to samozřejmě není stoprocentní, byl jsem s tou maskou velice spokojený," řekl Čech.

Oni šance nevyužili, my ano

Nechtěl ale prozradit, jestli zlomeninu ještě cítil. "Na to bych nechtěl odpovídat. Odchytal jsem to bez gólu a jsem spokojený," prohlásil gólman Chelsea.

Nejvíce práce měl hned po změně stran, kdy musel likvidovat Vukčevičovu střelu. "Kdyby dali gól, asi by ten zápas vypadal jinak. Oni svoji šanci nevyužili, my naopak ten gól dali a skončilo to, jak jsme si přáli," těšilo českého brankáře.

Výsledek 2:0 považuje za výborný, ale rozhodnuto ještě není. Připomněl, že Černohorci dokázali v domácím prostředí v kvalifikační skupině smazat dvoubrankovou ztrátu proti Anglii. "Myslím, že výsledek je pro nás téměř ideální, navíc jsme nedostali doma gól. Ale jsme teprve v poločase a viděli jsme, že Anglie v Černé Hoře vedla 2:0 a zápas skončil 2:2. Mají 90 minut na to, aby s výsledkem něco udělali. Máme výhodu, ale nic není rozhodnuto," uvedl Čech.

Soupeř bude kousat

Varoval, že Černohorci hrají doma mnohem lépe než venku. "Když jim dáme šanci a dají první gól, může se stát cokoliv. Myslím, že nás čeká ještě 90 minut velké práce. Musíme být chytří, abychom jim nedali šanci se do zápasu vrátit. Ideální by bylo vstřelit branku, to si myslím, že by bylo rozhodující," mínil Čech.

Nynější baráž s Černou Horou podle něj ukazuje, že ani úvodní zápas na domácím hřišti nemusí být pokaždé handicapem. "Když jsme s Chelsea v Lize mistrů přešli v jednom čtvrtfinále přes Liverpool, zrovna to bylo ve chvíli, kdy jsme hráli první zápas doma a druhý venku. Když první zápas dopadne dobře, tak nemusí být výhodou hrát odvetu doma," podotkl Čech.

Český tým je podle něj před odvetou v podobné pozici jako před šesti lety, kdy si z úvodního utkání baráže o mistrovství světa přivezl z Norska výhru 1:0. Tu pak stejným výsledkem na Letné potvrdil. "Plus mínus je to srovnatelné s tím výsledkem tehdy. Pořád je to velice dobrá pozice a já věřím, že to zvládneme jako s Norskem. 2:0 je slušný výsledek, abychom ten zápas venku zvládli," dodal.