"Samuel byl skvělý," uvedl na svém webu Čech. "Byl to asi jeho nejlepší zápas za Chelsea. Po dvou letech v Rusku, kde se hraje úplně jiný fotbal, potřeboval nějaký čas, aby si zvykl na anglickou Premier League. Ale díky svému talentu, píli a zkušenostem to zvládl," dodal.

"Je vidět, že je pořád obrovským přínosem. Poslední dobou to potvrzuje a jsem rád, že mu to takhle vyšlo. Je to pohodový kluk, který toho v kariéře už hodně dokázal. Má radost, že je zpátky, že může hrát za velký klub," řekl Čech.

Eto'o, který přišel do Chelsea loni v srpnu z Machačkaly, se proti United poprvé trefil v 17. minutě, druhý zásah přidal na konci prvního poločasu a třetí krátce po přestávce. "Je u nás zvykem, že každý, kdo dá hattrick, si schová míč ze zápasu. Všichni jsme mu ho podepsali," prozradil Čech.

Káždý duel je o všechno

Chelsea díky vítězství, které z tribuny sledoval i nový trenér české reprezentace Pavel Vrba, ztrácí na třetím místě tabulky dva body na vedoucí Arsenal a bod na třetí Manchester City. United jsou se čtrnáctibodovým mankem na čelo na sedmé příčce. "Byl to zápas o šest bodů. Soupeř potřeboval vyhrát, aby se trochu přiblížil ke špičce, my jsme chtěli tři body, abychom zůstali v kontaktu s Arsenalem a City. Bylo vidět, jak moc tohle utkání pro oba týmy znamená," prohlásil Čech.

"Je to docela zajímavé a hrozně vyrovnané. Rozhodnou naše vzájemné zápasy a taky jde o to, nepoztrácet body s těmi slabšími soupeři. Každý zápas je prakticky o všechno," přidal jednatřicetiletý brankář, podle kterého bylo klíčové, že Chelsea proti United přežila úvodní tlak hostujícího celku.

Nebezpečnou situaci vyřešil zasekávačkou

"Vletěli na nás, měli lepší vstup do zápasu. My jsme dali góly ve strašně důležitých momentech, kdy to vypadalo, že má soupeř trochu převahu. Když jsme na začátku druhé půle přidali branku na 3:0, tak jsme rozhodli zápas. Oni pak sice ještě snížili, ale už jsme to měli pod kontrolou," uvedl Čech.

United korigovali až dvanáct minut před koncem zásluhou Javiera Hernándeze. Ještě předtím mexický útočník dostal Čecha při napadání do potíží, brankář Chelsea se mu ale na čáře dokázal vyhnout. "Dostal jsem malou domů a chtěl jsem si míč posunout doleva a rozehrát ho. Jenže Chicharito tam byl hrozně rychle a nezbylo mi, než balón zaseknout. Jinak hrozilo, že bych ho trefil a míč by se odrazil do brány. Varianta se zasekávačkou mi přišla nejschůdnější, i když to bylo půl metru od čáry. Nakonec jsem to vyřešil dobře," prohlásil Čech.

Neuvěřitelná klička Petra Čecha před brankovou čárou

Zdroj: Youtube