"V tuto chvíli opravdu není nic aktuálního. Koneckonců smlouva ukončující mé angažmá v Chelsea mi na určitou dobu neumožňuje pracovat ve fotbalovém prostředí, takže v tomto kontextu je pauza daná," uvedl Čech v tiskové zprávě agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

Čtyřicetiletý Čech se do managementu Chelsea, kde jako hráč získal během jedenácti let 13 trofejí včetně čtyř anglických titulů a triumfů v Lize mistrů a Evropské lize, přesunul krátce po ukončení profesionální kariéry v konkurenčním londýnském celku Arsenalu. Po konci dlouholetého majitele Romana Abramoviče a převzetí klubu konsorciem amerického investora Todda Boehlyho se plzeňský rodák rozhodl odstoupit.

"Aktuálně se těším na možnost věnovat se více koníčkům, rodině a možná i cestování. Na druhou stranu se znám a je jen otázkou času, kdy mi pracovní výzvy začnou chybět. V klidu se porozhlédnu a uvidíme, jaké možnosti se přede mnou otevřou," uvedl Čech.

Brankář se 124 reprezentačními starty bude pozorně sledovat začátek anglické ligy, ve které doufá ve vyrovnanější souboj o titul, i české nejvyšší soutěže. "Dá se očekávat pokračující hegemonie silné trojice. Sparta má nového trenéra, přebudovává a silně posiluje, množství nových tváří je také v Plzni a Slavii. Tipnul bych si, že se letos všechny tři týmy budou držet pospolu až do závěru sezony," dodal plzeňský rodák a bývalý gólman Sparty.