Čech do utkání nastoupil místo Belgičana Thibauta Courtoise, kterého trápí poraněný prst, a připsal si už 225. nulu ve 488 zápasech v dresu Chelsea. Z toho 164 čistých kont má v zápasech Premier League a už jen šest čistých kont mu chybí k vyrovnání rekordu soutěže Davida Jamese.

"Samozřejmě čisté konto dělá dojem z utkání ještě lepší, ale nejdůležitější jsou tři body. Po prohře s Tottenhamem jsme se potřebovali v lize znovu dostat na vítěznou vlnu," řekl Čech pro web Chelsea.

Zápas s Newcastlem byl podle něj hodně těžký v tom, že výkon Chelsea nebyl ideální a soupeři to dodalo sebevědomí. "Hodně jsme ztráceli míče a prohrávali souboje, oni proto měli míč častěji na kopačkách, než jsme chtěli. To jim dodávalo sebevědomí. Navíc na nich bylo vidět, že nejsou pod tlakem jako my a že nemají co ztratit. O poločase jsme si to vyříkali a zlepšili jsme se," popisoval Čech.

Klíčová podle něj byla trefa Oscara v závěru prvního poločasu po rychle rozehraném rohovém kopu do ještě neposkládané obrany Newcastlu. "První gól nám samozřejmě hodně pomohl. Byl skvěle načasovaný, protože nás nakopl do druhé půle," dodal Čech.

Chelsea tak znovu získala v čele Premier League dvoubodový náskok na Manchester City, který jen remizoval 1:1 s Evertonem. "Musíme se soustředit sami na sebe, abychom vyhrávali. Když všechno vyhrajeme, nemusíme se starat o to, jak hráli ostatní. Samozřejmě vím, že v této soutěži nelze vyhrát každý zápas, ale musíme se o to snažit, abychom na konci měli tolik bodů, kolik bude možné," dodal český gólman.