Manchester United zvítězil na hřišti Southamptonu 3:2 a posunul se na druhé místo tabulky o dva body za městské rivaly City.

United v Southamptonu nezačali dobře, když ve 13. minutě Graziano Pellé načal skóre z dorážky. Vývoj však otočil Anthony Martial, který na svůj premiérový gól při debutu v Premier League v minulém duelu s Liverpoolem navázal dnes rovnou dvěma brankami.

Na 3:1 zvýšil Juan Mata a právě jeho trefa byla vítěznou poté, co čtyři minuty před koncem zdramatizoval zbytek zápasu Pellé. "Rudé ďábly" pak podržel brankář David de Gea.

Liverpool vstoupil do ligy dvěma výhrami, od té doby ale už čtyřikrát nezvítězil. V neděli ho krátce po výměně stran posunul do vedení Danny Ings, jenže po hodině hry srovnal na konečných 1:1 Russell Martin a udržel Norwich v tabulce o skóre před jeho dnešním soupeřem.

O vítězství Tottenhamu 1:0 se postaral svou první brankou v Premier League po přestupu z Leverkusenu korejský útočník Son Hung-min. "Kohouti" díky jeho trefě z 68. minuty zdolali Crystal Palace a připsali si druhou výhru v ročníku.

Arsenal dohrával v devíti

Poprvé od svého přestupu do Arsenalu se Petr Čech vrátil na Stamford Bridge. Na duel s Chelsea byl natěšený a toužil stejně jako v Superpoháru svůj bývalý klub porazit. "Budu na známém místě, ale nejdůležitější pro mě bude, abychom vyhráli," uvedl před šlágrem 6. kola.

Jenže návrat mu nevyšel. Arsenal doplatil na dvě vyloučení a v devíti prohrál 0:2. A kdo vyzrál na někdejší oporu "Blues"? Skóre otevřel v 53. minutě Zouma, v první minutě nastavení pak dal výsledku konečnou podobu Hazard.

Trenér Chelsea Mourinho překvapivě nezařadil do základní jedenáctky kapitána Johna Terryho, který tak zůstal pouze na lavičce. První poločas příliš šancí nenabídl. Více práce měl sice Čech, ale žádný těžký zákrok vytáhnout ze svého seznamu nemusel.

Zato rozhodčí měl plno práce. Chelsea se nejprve marně dožadovala penalty za střet Gabriela s Costou, a oba hráči o sobě dali vědět i těsně před koncem poločasu. Za potyčku ve vápně Arsenalu viděli žlutou kartu. Gabriel navíc poté neudržel nervy, Costu nakopl a po červené kartě musel předčasně ze hřiště.

Wenger se zlobil na sudího

A Chelsea přesilovku využila. Fábregas našel na zadní tyči Zoumu a ten hlavičkou připravil Čecha o čisté konto.

"Nechtěl bych dnes být rozhodčím Mikem Deanem. Costa měl být dvakrát vyloučený, úmyslně uhodil Koscielnyho do obličeje. Každý zápas se ocitne v potyčce, ale prochází mu to díky slabosti rozhodčího. Gabriel samozřejmě neměl reagovat, ale je ostuda, že nám rozhodčí vyloučil dva hráče a Costa zůstal na hřišti," zlobil se kouč Arsenalu Arséne Wenger.

Naopak José Mourinho označil Costu za nejlepšího hráče zápasu a do svého protějšku si rýpl. "Hrál jsem s Arsenalem možná dvanáctkrát, možná osmnáctkrát a Arséne si na rozhodčí nestěžoval jen jednou," řekl portugalský kouč s odkazem na srpnové vítězství "Kanonýrů" v anglickém Superpoháru. "Prohráli jsme tehdy důležitý zápas, přišli jsme o pohár, ale nebrečeli jsme a na nic jsme si nestěžovali," uvedl Mourinho.

Jenže českému brankáři pokazil zápas i jeho další parťák. Po skluzu na Fábregase viděl druhou žlutou kartu Santi Cazorla a Arsenal musel dohrávat jen v devíti. Chelsea výhodu využila až v první minutě nastavení, kdy udělal tečku za zápasem Hazard.

Arsenal 79. červenu kartou v Premier League vyrovnal nelichotivý rekord Evertonu. Naopak Chelsea se dočkala druhé výhry v letošním ročníku.

West Ham katem favoritů

Na druhé místo se po výhře na půdě Manchesteru City posunul West Ham. Londýnský tým překvapil dosud neporažené City v prvním poločase, kdy se prosadili Moses a Sakho. Domácí sice měli řadu šancí, ale gól dokázali vstřelit jediný. Poprvé se v novém týmu trefil Kevin de Bruyne, kterého City koupili za 55 milionů liber z Wolfsburgu.

Celý druhý poločas měli City drtivý tlak. Hned několik šancí měli aktivní Agüero a Yaya Touré, jenže skvěle chytal brankář Adrián a do mnoha střel také padli obětaví obránci, kteří zablokovali 17 z 27 střel domácích. Do sítě už ale West Ham další míč nepustil a vítězství udržel.

United v tomto ročníku vyhráli venku kromě Manchesteru City i nad Arsenalem a Liverpoolem jsou teprve čtvrtým týmem Premier League, kterému se to v jedné sezoně povedlo.

Leicester udržel neporazitelnost

Bez porážky a na druhém místě zůstává Leicester, který dokázal už druhý týden po sobě bodovat, i když prohrával 0:2. Před týdnem proti Aston Ville utkání otočil, na stadionu Stoke stačil alespoň vyrovnat na 2:2.

Stoke ještě nevyhrálo, stejně jako Newcastle, který překvapivě podlehl doma Watfordu 1:2. Bez výhry je i Sunderland, který také nestačil na nováčka a prohrál v Bournemouthu 0:2.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Chelsea - Arsenal 2:0 (53. Zouma, 90.+1 Hazard), Aston Villa - West Bromwich 0:1 (39. Berahino), Bournemouth - Sunderland 2:0 (4. Wilson, 9. Ritchie), Newcastle - Watford 1:2 (62. Janmaat - 10. a 28. Ighalo), Stoke - Leicester 2:2 (13. Krkic, 20. Walters - 51. Mahrez z pen., 69. Vardy), Swansea - Everton 0:0, Manchester City - West Ham United 1:2 (42. de Bruyne - 6. Moses, 31. Sakho), Tottenham - Crystal Palace 1:0 (68. Son Hung-min), Liverpool - Norwich 1:1 (48. Ings - 61. Martin), Southampton - Manchester United 2:3 (13. a 86. Pellé - 34. a 50. Martial, 68. Mata).

1. Manchester City 6 5 0 1 12:2 15
2. Manchester United 6 4 1 1 9:5 13
3. West Ham United 6 4 0 2 13:7 12
4. Leicester 6 3 3 0 13:9 12
5. Arsenal 6 3 1 2 5:5 10
6. Everton 6 2 3 1 8:5 9
7. Swansea 6 2 3 1 7:5 9
8. Crystal Palace 6 3 0 3 8:7 9