Gólman Petr Čech si po více než měsíční pauze znovu zachytal soutěžní utkání.

V dohrávce 34. kola anglické Premier League se prezentoval spolehlivým výkonem, jeho týmu však nakonec očekávaná výhra proklouzla mezi prsty.

Pětadvacetiletý Čech se do sestavy vrátil po březnovém zranění kotníku a nedávném střetu se spoluhráčem Ben Haimem na tréninku.

Na Stamford Bridge nastoupil nejen s obvyklou helmou, ale navíc jeho tvář nově "zdobil" i chránič brady. Právě tam má gólman Blues od předminulého týdne asi padesát stehů.

Domácí měli proti patnáctému týmu tabulky řadu šancí. Proměnit však dokázali pouze jedinou. Po přihrávce Nicolase Anelky se v 55. minutě trefil záložník Michael Essien. Na jeho střelu do levého horního rohu byl Čechův protějšek Chris Kirkland krátký.

Chelsea držela hubený náskok až do samého závěru. V něm však nepohlídala na zadní tyči osamoceného Emila Heskeyho. Robustní útočník využil výborný centr Koumase a ve druhé minutě nastavení srovnal na konečných 1:1.

Londýnský celek ztrácí čtyři kola před koncem na vedoucí Manchester United už pět bodů a vidina titulu se mu notně vzdálila.

Výsledek:

Chelsea - Wigan 1:1 (55. Essien - 90.+2 Heskey)

Čelo tabulky:

1. Manchester United 80, 2. Chelsea 75, 3. Arsenal 71, 4. Liverpool 66, 5. Everton 61.