Když se podíváme více do minulosti, přesněji do roku 2008, zjistíme, že Martin Graiciar okusil poprvé McDonald's Cup. A v největším žákovském turnaj základních škol hned triumfoval.

„Už tehdy jsem byl hodně soutěživý a chtěl celou soutěž vyhrát,“ líčí karlovarský rodák.

Na představení v krajském finále v Karlových Varech v dresu Základní školy Jana Amose Komenského rád vzpomíná. „Byli jsme tehdy malí a shodně to pro nás všechny hodně znamenalo, chtěli jsme vyhrát,“ podotýká útočník.

McDonald's Cup.Povedlo se. Jeho škola vystoupala na nejvyšší stupínek kategorie A. „Bohužel se v této kategorii tehdy ještě nepostupovalo na republikové finále, všechny nás to tehdy mrzelo,“ přiznává.

Dřív ceny přebíral, teď předává

Slabou náplastí tak pro blonďatého fotbalistu byla alespoň cena Jana Kollera pro nejlepšího střelce krajského finále kategorie A. „Byla to třešnička na dortu. Ve sbírce trofejí má stálé místo,“ říká s úsměvem.

Uteklo několik let a role se otočily. Při libereckém krajském finále McDonald's Cupu předával ocenění vítězům. „Bylo to příjemné vidět malé kluky, s jakým zápalem hrají, a vzpomínat, že jsem dřív byl takový i já.“

Martin Graiciar tak má na McDonald's Cup nejlepší vzpomínky. „Myslím, že pro děti to je krásný zážitek, na nějž budou vzpomínat. Pamatuji si, že jsem si to tehdy užil, a je fajn, že jsem si to mohl zase připomenout,“ pochvaluje si.

V současnosti bojuje o pozici v dospělém fotbale. „Zatím ve Fiorentině čekám na šanci. Jsem mladý a věřím, že pokud budu makat, tak přijde,“ dodává s nadějí devatenáctiletý Graiciar.

McDonald's Cup je největší fotbalový turnaj pro žáky ZŠ. Letos se koná 22. ročník a Deník jako partner představuje každý týden hrdiny projektu.

Znáte výjimečného hráče, trenéra či učitele, který je i hvězdou McDonald's Cupu? Dejte nám vědět na sport.kraje@denik.cz!