Už je to klasika. Hráči se sjedou na sraz a napětí vyletí vzhůru. Důvod? Samozřejmě, testy na koronavirus. „Je to ruská ruleta,“ usměje se Ondřej Kraják, kondiční trenér reprezentace do jedenadvaceti let.

Lvíčata, která ve středu vstoupí ve Slovinsku duelem s Itálii do evropského šampionátu, prošla laboratorním martyriem bez ztráty. Včera tým odletěl do Celje, kde má základnu pro bitvy ve skupině. Deset náhradníků, které povolal kouč Karel Krejčí, tak mohlo odjet domů.

„Neprožívám to jen já, ale celý realizák. Vidím na všech, že nikdo nechce přijít o účast na EURO. Jsem rád, že jsme to přežili,“ oddechl si Krejčí.

Ale to není vše. „Velká“ reprezentace má před sebou rovněž významné duely. Třemi střety s Estonskem, Belgií a Walesem rozjedou Češi kvalifikaci o mistrovství světa 2022 v Kataru.

Oslabený výběr

„Estonsko je sice outsider, ale bereme ho s plnou vážností. Belgie je zase favorit. My se popereme o překvapení, jako se nám to v minulé kvalifikaci povedlo s Anglií,“ řekl kouč Jaroslav Šilhavý.

Stejný plán má i mladší výběr. Postup ze skupiny (dál jdou dva týmy) by byl podobně jako případný úspěch s Belgií překvapivý.

Co je jinak? Šilhavého výběr bude oslabený. Chybí zranění brankář Ondřej Kolář, stoper Tomáš Kalas i záložník Alex Král. Proto byl povolán zadák Václav Jemelka z belgické Lovaně.

Mužstvo navíc čeká další podivný sraz. S Estonskem hraje kvůli covidu v Polsku, pak ho opustí borci působící v Německu. Pokud by totiž přicestovali do Česka a poté do Walesu, museli by do dvoutýdenní karantény, což je pro kluby nepřijatelné.

Program kvalifikace MS
24. 3., 20.45: Estonsko (hraje se v Polsku)
27. 3., 20.45: Belgie (Praha)
30. 3., 20.45: Wales (Cardiff)

Program ME do 21 let ve Slovinsku (vše v Celje)
24. 3., 18.00: Itálie
27. 3., 18.00: Slovinsko
30. 3., 21.00: Španělsko