Hamšík litoval hlavně tlaku po vyrovnávacím gólu. „Věřil jsem, že dotáhneme obrat, Češi pak vstřelili gól v našem nejlepším momentu. Byla to studená sprcha,“ řekl jednatřicetiletý záložník italské Neapole.

Sice jste vstřelil gól, ale z výsledku nejspíš budete zklamaný, že?
Určitě. Češi nám vstřelili gól v našem nejlepším momentu. Byla to studená sprcha. Podle mě jsme si vytvořili víc šancí. Výsledek mohl být určitě jiný.

Zdálo se vám, že by se mohl povést obrat skóre?
Měli jsme tam šance už před vyrovnávacím gólem i po něm. Škoda, že jsme je nevyužili. Češi potom udeřili. První poločas byl z obou stran takový ustrašený. Byl tam velký respekt, spíš to bylo o sobních soubojích, ale ve druhém poločase se, myslím, diváci měli na co dívat.

Překvapili vás Češi? Hráli jinak než v předchozích zápasech?
Mají kvalitní tým, mladý. Pomohla jim výměna trenéra. Byli nabuzení i kvůli tomu, že tyhle zápasy jsou derby. Po mentální stránce tam neměli co pokazit. Přijeli dobře připravení. Hráli ze zabezpečené obrany. Vůbec nás nenapadali a raději se vždycky stáhli a vyráželi do protiútoků. Byli dobře organizovaní, ale to už je v dnešním fotbale normální věc. Mají dobrý tým a před sebou světlou budoucnost.

Slovenská hra se zvedla s příchodem Vladimíra Weisse. Vy si s ním skvěle rozumíte, neměl přijít na hřiště přijít dřív, nebo hrát rovnou od začátku?
Jsou to spíš otázky na trenéra. On se tak prostě rozhodl. Je potřeba Vlada pochválit za to, jak vstoupil do zápasu. Rozběhal to, měl tam několik pěkných věcí. Takhle to má být. Pomohl nám k tomu, že jsme vyrovnali.

Co jste říkal na vaši trochu staženější pozici. Jak vám to vyhovuje?
Já už jsem na to zvyklý i z Neapole, kde tak hraju taky. Uvidíme, jestli to tak bude do budoucna i v reprezentaci. Není to pro mě nic nového. Beru to v pohodě.

Nehrál byste přece jen raději trochu ofenzivněji?
Ale ne. To je těžké říct. Respektuji trenérovo rozhodnutí. Jsem střední záložník. Určitě asi spíš ofenzivnější, střílím góly, ale umím se i přizpůsobit potřebám mužstva. Nemám s tím absolutně žádný problém.

Dnešním zápasem jste se dostal na první místo v historickém žebříčku startů (108) a dotahujete se i gólově (22) na nejlepšího střelce Róberta Vitteka (23 gólů). Už ve Švédsku ho překonáte?
Na tohle nijak netlačím. Góly v reprezentaci se střílejí těžko. Všechno má svůj čas a já raději nikam nepospíchám. Kéž by to přišlo už ve Švédsku.