V zápase s Walesem přišli Češi o výhru vinou gólu na 1:1 v šesté minutě nastaveného času, přesto dle trenéra Jana Suchopárka tým potvrdil sílu i kvalitu. „Proti Dánsku se musíme vyvarovat zaváhání, jakých jsme se dopustili ke konci předchozích dvou zápasů a být koncentrovaní a kvalitní po celé utkání,“ zdůraznil před úterním kláním trenér Jan Suchopárek.

Čeští reprezentanti se spoléhali i v úterý na podobnou podporu, jakou měli na stadionu Dynama už proti Walesu. „Že jsme s Walesem přišli o výhru, nás moc mrzí, ale pořád to máme ve svých rukou, žádný tlak si nepřipouštíme,“ ujišťoval kapitán týmu Václav Sejk na tiskovce před úterním zápasem.

Jaroslav Šilhavý na lavičce během posledního zápasu
Otázky a odpovědi k reprezentaci: Šilhavý udělal gesto, Slavia nebyla ve hře

V něm trenér Suchopárek neměl k dispozici dva zraněné hráče za základní sestavy Karabce a Fila, přesto Češi začali aktivně a už v úvodní minutě po faulu na Koželuha zahrával z pravé strany přímý kop Jurásek, ale míč poslal s přílišným důrazem přes celou šířku hřiště do zámezí.

Nicméně to byl slibný začátek, jenže poté taktovku hry převzali Dánové, kteří si ve 13. minutě vypracovali také první velkou šanci zápasu: do uličky si naběhl Kvitsgaarden a zblízka pálil jen o milimetry vedle bližší tyče.

Dvě minuty nato zahrozili také Češi, když po Daňkově průnikové nahrávce zpoza vápna tvrdě vypálil Kabongo, jehož projektil šel jen o malý kousek nad břevnem dánské branky.

Vyrovnaná partie

Čeští fotbalisté byli dál při chuti a ve 22. minutě se do slibné možnosti dostal Sejk, ani on ale Jorgensenovu svatyni bohužel netrefil.

Na rozdíl od zápasu s Walesem, v němž v prvním poločase měli Češi velkou převahu, se na Střeleckém ostrově ale hrála naprosto vyrovnaná partie.

Velká komplikace pro český tým přišla ve 38. minutě, kdy Matěj Jurásek po kontaktu s dánským obráncem upadl ve vápně, místo penalty si ale vykoledoval od rozhodčího Sabotiče žlutou kartu, a protože to v zápase pro něj byla už druhá, zákonitě přišla i karta barvy červené a Češi šli do deseti. „Tak, jako na Islandu jsme o body přišli svou hloupostí,“ smutnil trenér Suchopárek.

Jan Suchopárek
Lvíčata přišla o výhru v závěru. Wales vyrovnal v šesté minutě nastavení

I ve vlastním oslabení měl těsně před pauzou po zdařilé kombinační akci možnost otevřít skóre Kabongo, dánský brankář ale jeho střelu od tyče vyrazil na roh.

Po přestávce už tlak Dánů, kterých bylo na hřišti o jednoho víc, přece jen narůstal, obrana českého týmu však hrála velice pozorně a do větších šancí soupeře příliš nepouštěla. Nakonec bezgólovou remízu Češi ubránili.

Ve druhém utkání skupiny Litva podlehla Islandu 0:1.

Česko - Dánsko 0:0

ŽK: Jurásek, Prebsl – Dorgu, Kvistgaarden, Nielsen. ČK: Jurásek (38.). Diváci: 4000. Rozhodčí: Sabotič – Hansen, Dias.

Česko: Horníček – Koželuh, Prebsl, Chaloupek, Suchomel – Vydra – Jurásek, Daněk (46. Icha), Křišťan, Kabongo (80. Vecheta) – Sejk.

Dánsko: Jorgensen – Gaei, Kristensen, Nielsen, Dorgu (66. Adelgaard) – Chumwuani, Fraulo, Sorensen – Rasmussen (66. Bundgaard), A. Lind (84. Ross), Kvistgaarden (84. V. Lind).