Gruzinci si postup do finálové fáze baráže zajistili po výhře 2:0 nad Lucemburskem, Řekové smetli Kazachstán 5:0. Ve vzájemném zápase však diváci marně čekali na branku celých devadesát minut základní hrací doby i půl hodiny následného prodloužení.

První branku tak vstřelil až v první sérii penaltového rozstřelu Kočorašvili, na druhé straně však zaváhal řecký kapitán Bakasetas. Ve druhé sérii pak uspěli jak Davitaišvili, tak Masouras.

Antonín Barák se vrátil do reprezentace
Pozdrav do Ománu. Čeští fanoušci kvitují návrat Baráka a utahují si ze Šilhavého

Naději Řekům dala třetí série, ve které Mikautadze zamířil mimo tři tyče a Bouchalakis srovnal na 2:2. To však bylo od Řeků vše, Gruzinci totiž oba své zbývající pokusy zužitkovali, Giakoumakis se takovým výsledkem pochlubit nemohl a Gruzie tak postupuje na evropský šampionát do Německa.

Zdroj: Youtube

Na něm budou českému výběru čelit ve druhém zápase základní skupiny 22. června. První utkání sehrají svěřenci Ivana Haška o čtyři dny dříve v Lipsku proti Portugalsku, skupinu F pak uzavřou 26. června v Hamburku proti Turecku.