„Jde o zápas podzimu a podle toho k tomu přistoupíme. APOEL je hodně zkušený kvalitní tým, nicméně když jsme si u nich vytvořili ve druhém poločase tlak, tak jsme viděli okénka, kudy by to šlo. Cesta vedla přes aktivitu a tou si budeme chtít vytvářet šance i tentokrát,“ odkrývá karty trenér Jaroslav Šilhavý.

Největším současným problémem je v Edenu momentálně produktivita. Na Kypru vyšli hráči Slavie naprázdno, stejně jako o víkendu v derby na Bohemians. „Víme, že nám to tam nepadá tolik, jako v minulé sezoně. Snažíme se hrát co nejjednodušeji, s chladnou hlavou,a když už se do šance dostaneme, měli bychom to někdy vyřešit prostě silou,“ ví záložník Josef Hušbauer.

Otočit to ve svůj prospěch a po prohře 0:2 u soupeře vybojovat postup není nic nereálného a Slavia jednu takovou sérii pamatuje. V roce 2000 padla v chorvatském Osijeku a doma soupeře rozstřílela 5:1. Něco takového by se dnes fanouškům určitě líbilo.

infografika, Slavia-ApoelZdroj: redakce

A kdyby to nevyšlo, nemusí být na Slavii úplně smutno. Ve hře je sice prestiž a téměř 400 milionů korun jako bonus za pouhou účast v hlavní soutěži, ale v případě neúspěchu se slávisté v pohárové Evropě ukáží. Poražený z tohoto dvojzápasu má totiž jistou vstupenku do skupiny Evropské ligy. A i když by pochopitelně do Ligy mistrů chtěl každý, tak ani její o poznání chudší sestra není úplně k zahození.

Prestižní soutěž si vyzkouší alespoň Eden. Dnes už se totiž hraje podle pravidel Ligy mistrů, aréna se oblékne do jednotného vzoru, zmizí kluboví sponzoři a zazní hymna LM.

Jak tohle opakovat po celý podzim? „Pomohl by nám rychlý gól, ale i když ho nedáme, tak nesmíme bláznit. Ať rozhodneme klidně v devadesáté minutě,“ zachovává klid. Nervozitu na sobě nedává znát ani trenér. „Prášky ani alkohol neberu, hráči to na mně ale nepoznají,“ usmíval se Šilhavý a Hušbauer přitakává: „Ano, je to tak,“ za což si od trenéra vysloužil poplácání po zádech a větu: „Výborně Pepo, budeš hrát a budeš kapitán,“ rozesmál trenér celý sál novinářů.

Celý červenobílý národ si bude přát, aby podobně veselá nálada panovala i dnes večer kolem půl jedenácté.