Podle předsedy Fotbalové asociace ČR Martina Malíka zatím není kvůli současným omezením ohledně koronaviru jasné, s kým se reprezentace v přípravných duelech utká. Aktuálně je česká strana v kontaktu s Rakouskem.

Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká v Lize národů systémem doma-venku šest utkání, skupiny se budou hrát od 3. září do 18. listopadu. Soutěž nahrazuje přípravné zápasy a reprezentacím také dává dodatečnou šanci zabojovat o účast na závěrečných turnajích. Tentokrát budou ve hře dvě místa v play off o mistrovství světa 2022 v Kataru.

Kromě Slovenska potkají Češi v Lize národů Skotsko a Izrael, které jsou možnými soupeři národního týmu na mistrovství Evropy 2021. Oba týmy se společně s Norskem a Srbskem střetnou v play off o poslední volné místo v "české" skupině, kde jsou ještě Chorvatsko a Anglie.

Šilhavého celek se měl původně představit 8. října v Izraeli a o tři dny později ve Skotsku. Podle nově zveřejněného programu se v Izraeli bude hrát 11. října a ve Skotsku 14. října. Pouze o den se posunuly listopadové termíny. Doma s Izraelem se Češi utkají 15. listopadu a o tři dny později zakončí skupinu se Slovenskem. Přesná místa konání zatím nebyla zveřejněna.

Program skupiny B2 fotbalové Ligy národů:
4. září: 20:45 Slovensko - ČR, Skotsko - Izrael,
7. září: 20:45 ČR - Skotsko, Izrael - Slovensko,
11. října: 20:45 Izrael - ČR, Skotsko - Slovensko,
14. října: 15:00 Skotsko - ČR, 20:45 Slovensko - Izrael,
15. listopadu: 20:45 ČR - Izrael, 15:00 Slovensko - Skotsko,
18. listopadu: 20:45 ČR - Slovensko, Izrael - Skotsko.