"Už nějakou dobu říkám, že je velký rozdíl mezi Manchesterem City a ostatními týmy. Není to jen o kvalitě, tu mají i jiné týmy, i my. Ale je to o vyzrálosti, zkušenosti, počtu hráčů i skupině útočníků," řekl Mourinho.

Manchesterský celek je v tabulce druhý o bod za vedoucí Arsenalem, další bod ztrácí třetí Chelsea.

"City jsou favoritem pro nás, pro Arsenal, pro Liverpool. Pohybovat se okolo špičky je úspěchem. V našem případě je důležité naučit hráče, jak hrát velké zápasy proti top týmům," podotkl Mourinho.

Proti aspirantům na titul se Chelsea v posledních dnech dařilo.

Nejprve remizovala na hřišti Arsenalu 0:0 a v neděli porazila Liverpool 2:1. "Myslím, že to bylo zasloužené vítězství, protože jsme nedali první gól. Ale pak jsem skvěle zareagovali," pochvaloval si portugalský trenér.

Mourinho po zápase odmítal protesty Liverpoolu, který se cítil poškozený tím, že sudí Howard Webb nenařídil po souboji Luise Suáreze s útočníkem Chelsea Samuelem Eto'em penaltu ve prospěch "Reds".

"Azpilicueta vyvážel míč a Suárez předvedl akrobatický plavecký skok. Webb byl od toho deset metrů a jediná chyba, kterou udělal, bylo to, že Suárezovi nedal žlutou kartu," podotkl Mourinho. "Mám k Suárezovi velký respekt. Je vidět, že se změnil, ale v těchto situacích se prostě projevuje jeho přirozená povaha," dodal.