Zatímco minulé čisté konto udržel Čech téměř bez námahy, tentokrát Arsenal podržel. Vytáhl se zejména v 60. minutě, kdy vyrazil hlavičku Bentekeho po rohovém kopu. Vychytal i Cabayeho a Townsenda.

"Dostali se k jednomu rohu a najednou měli během dvou minut tři střely. Pro mě bylo důležité udržet v zimě a dešti koncentraci, protože jsem toho v první půli moc řešit nemusel. Jsem rád, že jsem týmu pomohl k čistému kontu," uvedl pro svůj web Čech.

Udržel tak vítězství, které Arsenalu zajistil parádní střelou Giroud. Francouzský útočník si v 17. minutě nabíhal do vápna na centr z levé strany. Míč však přeběhl. A tak se alespoň zavěsil do vzduchu a trefil ho patičkou přes hlavu. A to tak ideálně, že se balon od břevna odrazil za brankovou čáru. Ihned se sociálními sítěmi začala linout diskuze, zda šlo o nejhezčí gól sezony.

"Měl jsem obrovské štěstí. Byla to jen náhoda," připustil Giroud. "Byla to jediná věc, kterou jsem se mohl pokusit udělat. Míč byl za mnou, tak jsem to mohl jen zkusit trefit patou a vyšlo to," radoval se.

Zdroj: Youtube

"Máme teprve první den roku 2017 a tahle branka určitě bude aspirovat na Gól roku. Byl to opravdu unikátní a úžasný gól. Navíc bylo vidět, že to Olivier přesně takhle chtěl udělat. Nebylo to tak, že by ho balón trefil. Samozřejmě, že při takovém gólu potřebujete i trochu štěstí, ale byl opravdu krásný a moc důležitý," chválil spoluhráče Čech.

Byl to už o druhý gól kopem "škorpion" v Premier League za poslední týden. Povedlo se to i Henriku Mchitarjanovi z Manchesteru United v duelu se Sunderlandem 26. prosince.

Pojistku pod výhru Arsenalu přidal ještě krátce po změně stran Alex Iwobi, který se prosadil hlavou. "Jsem rád, že jsme do Nového roku vykročili tím nejlepším způsobem. Po dvou porážkách jsme se potřebovali vrátit na vítěznou vlnu a teď se nám to podařilo: dva domácí zápasy, dvě výhry, navíc vzadu s nulou. Jen v tom musíme pokračovat. Máme jen 48 hodin na odpočinek, už v úterý hrajeme znovu," připomněl Čech zápas na půdě Bournemouthu.

Tři body zařídili Kane s Allim

O bod za Arsenalem je hlavní rival Tottenham, který porazil Watford na jeho hřišti 4:1 a vyhrál počtvrté za sebou. Po dvou gólech dali Harry Kane a Dele Alli. Čtyři branky nastřílel Tottenham na hřišti soupeře podruhé za sebou, což se mu povedlo poprvé od roku 1960.

Kane nastoupil ke 100. utkání v Premier League a jubileum oslavil ve velkém stylu. Ve 27. minutě dostal pas od Trippiera a z úhlu propálil vybíhajícího gólmana Gomese. O šest minut později znovu Trippier centroval a Kane v pádu dokázal usměrnit míč do sítě podruhé. Ještě do poločasu zvyšoval na 3:0 Alli.

Ve druhé půli pak neuběhla ani minuta, Kane vybojoval míč a naservíroval ho Allimu, který míč propasíroval mezi gólmanem a tyčí do branky. Watford už stihl v nastavení jen čestný úspěch, když Kabooul v poloze ležícího střelce doklepl míč do branky.

Blues se rozstříleli

Chelsea poslal do vedení Cahill, který se ve 34. minutě prosadil hlavou po rohu. Hned po pauze ale zmrazil vyprodaný Stamford Bridge Martins Indi, který z první střely hostů na branku nejrychlejší trefou ligové sezony v druhých poločasech srovnal. Chelsea inkasovala po 451 minutách.

Náskok vrátil domácím v 57. minutě Willian, ale za dalších sedm minut se z druhé střely hostů mezi tyče prosadil Crouch, který v Premier League skóroval po 18 měsících. Hned za minutu Londýňané znovu vedli, když dal z úhlu svůj druhý gól Brazilec Willian. Přihrál mu Fábreagas, jenž jako čtvrtý v historii anglické ligy dosáhl na 100 asistencí. Triumf Chelsea zpečetil pět minut před koncem důrazný Costa.

"Vyhrát 16 z 19 kol je neuvěřitelné a bude velmi obtížné něco takového zopakovat. Začali jsme sezonu jako outsider, ale teď je na nás upřena hlavní pozornost," řekl trenér Chelsea Antonio Conte.

Šlágr pro Liverpool

Liverpool potvrdil, že se mu na Manchester City daří a v lize ho porazil počtvrté za sebou. Šlágr rozhodl už v osmé minutě po Lallanově centru prudkou hlavičkou Wijnaldum. Manchester City byl sice aktivnější, ale do šancí se příliš nedostával. Liverpool si tak připsal čtvrtou výhru po sobě a vzdálil se dnešnímu soupeři na čtyři body.

Manchester United měl proti Middlesbrough od začátku výrazně navrch, jenže dlouho doplácel na zahazování šancí. V prvním poločase hosty dvakrát zachránila branková konstrukce a sudí navíc zřejmě chybně neuznal gól Ibrahimovicovi pro vysokou nohu.

Outsider v polovině druhé půle ze své první střely mezi tyče udeřil. Brankáře De Geu propálil Leadbitter. Manchester z prvních 30 ran neuspěl, pak však dvěma rychlými brankami přece jen otočil stav. V 85. minutě srovnal Martial a za minutu rozjásal Old Trafford znovu hlavičkující Pogba. United vyhráli v lize popáté za sebou a jejich kouč José Mourinho jako šestý trenér zaznamenal 150. vítězství v Premier League.

Hvězdou kanonýr Gray

Hlavní hvězdou dne se stal útočník Andre Gray, který si jako první hráč Burnley v Premier League připsal hattrick. Jeho celek díky tomu porazil Sunderland 4:1. Po třech zápasech zvítězil obhájce titulu Leicester, po triumfu 1:0 nad West Hamem ale stále zůstává v druhé polovině tabulky.

19. kolo anglické fotbalové ligy:

Burnley - Sunderland 4:1 (31., 51. a 53. Gray, 67. Barnes z pen. - 71. Defoe), Chelsea - Stoke 4:2 (57. a 65. Willian, 34. Cahill, 85. Costa - 46. Martins Indi, 64. Crouch), Leicester - West Ham 1:0 (21. Slimaní), Swansea - Bournemouth 0:3 (25. Afobe, 45.+1 Fraser, 88. King), Manchester United - Middlesbrough 2:1 (85. Martial, 86. Pogba - 67. Leadbitter), Southampton - West Bromwich 1:2 (41. Long - 43. Phillips, 50. Robson-Kanu), Liverpool - Manchester City 1:0 (8. Wijnaldum), Watford - Tottenham 1:4 (90. Kaboul - 27. a 33. Kane, 41. a 46. Alli), Arsenal - Crystal Palace 2:0 (17. Giroud, 56. Iwobi).

1. Chelsea 19 16 1 2 42:13 49
2. Liverpool 19 13 4 2 46:21 43
3. Arsenal 19 12 4 3 41:19 40
4. Tottenham 19 11 6 2 37:14 39
5. Manchester City 19 12 3 4 39:21 39
6. Manchester United 19 10 6 3 29:19 36
7. Everton 19 7 6 6 25:23 27
8. West Bromwich 19 7 5 7 25:23 26