„Je to krásná výhra," zářil Mourinho po pondělním šlágru v chrámu suverénně nejofenzivnějšího týmu Premier League. Třetí Chelsea se dotáhla na druhé City, oba týmy mají 53 bodů. Vedoucí Arsenal má 55.

ČTĚTE TAKÉ: Gól, tři tyčky a skvělý Čech. Chelsea ve šlágru zdolala Manchester City

Z rozjetých Citizens šel strach, vždyť naposledy smetli 5:1 Tottenham. Jenže v pondělí je Chelsea vymazala. Tedy minimálně podle Mourinhova výkladu: „Z naší strany to bylo takticky i mentálně vynikající."

Očima Čecha„Je to skvělý výsledek a pro nás strašně důležitý. Zápas jsme odehráli výborně od začátku do konce. Měli jsme i hodně smůly, protože jsme třikrát trefili tyčku. Zápas měl fantastické tempo na obou stranách. Byla to přehlídka dvou týmů, které momentálně hrají výborně. Náš vítězný gól? Ivanovič to trefil úžasně. Dal ránu k tyči, Hart s tím nemohl nic dělat. Kdybychom prohráli, City by nám uteklo na šest bodů. Takhle se to bodově srovnalo, i když Citizens jsou podle mě pořád největším favoritem na titul. Arsenal má o dva body víc, drží se vpředu, ale pro nás se nic nemění. Jedeme dál a musíme body potvrdit v dalším domácím zápase s Newcastlem," řekl Petr Čech, brankář Chelsea, pro svůj web.

Co na to Manuel Pellegrini, kouč poražených? „Prohráli jsme s týmem, který zahrál hodně dobře, ale nebyl lepší než my. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém měla Chelsea víc štěstí. Dostali jsme nádherný gól, ačkoliv předtím jsme sami měli pár šancí."

Šedovlasý trenér si posteskl, že mu chyběli čtyři hráči (Fernandinho, Nasri, Garcia, Agüero). „Tohle byla pro tým velikosti Chelsea obrovská výhoda."

A dál? Skvěle připravená londýnská parta frustrovala City ve středu hřiště: kromě Brazilce Luize zazářil třeba srbský záložník Matič, jenž hrál v lize poprvé od příchodu z Benfiky.

Mourinho vychválil Čecha

Blýskl se i brankář Čech, jenž dvacet minut před koncem vytáhl Silvův přímák mířící pod břevno. A v nastavení vyrazil ránu Jovetiče. „Bez Petra by nebylo možné vyhrát," poklonil se Mourinho.

Trenér Chelsea chválil taky rozhodčího Deana: „Občas sudí kritizujeme, ale teď je fér říct, že Dean byl fantastický. Za 95 minut udělal jedinou chybu, když nevyloučil Nastasiče."

Mourinhova parta svým vítězstvím ještě víc zamotala napínavou bitvu o titul. V Premier League je to vlastně stejné jako ve Španělsku: o zlato reálně hrají tři týmy.

„Ten náš je ale pořád ve vývoji," pravil Mourinho. „Řekl bych, že tu jsou dva velcí koně a jedno hříbátko. Pořád potřebuje mléko a učit se, jak skákat, aby mohlo v příští sezoně na dostihy."

Proč ne? I takhle se dá snímat z týmu tlak.

MARTIN MLS