"Jeden autobus by mi nevadil, ale dnes tam byly zaparkovány dva autobusy," prohlásil Rodgers, který v minulosti působil pod Mourinhem právě v Chelsea.

"José takhle hrává a pravděpodobně by mi zamával před obličejem svým životopisem, který potvrzuje, že to funguje. Já ale takhle hrát nechci. Raději nechávám hráče tvořit a hrát svůj fotbal," dodal kouč Liverpoolu s odkazem na Mourinhových 20 trofejí.

Mourinho však kritiku kvůli defenzivní taktice odmítá. "Když tým dobře brání, tak se pořád řeší, že to bylo defenzivní hrou. Když ale brání špatně, dostane dva tři góly, tak se nic takového neřeší," řekl Mourinho.

"Podle mého názoru jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Donutili jsme soupeře hrát to, co jsme chtěli. Když začal Liverpool posílat do vápna vysoké centry, bylo to přesně to, co jsme potřebovali. Pak mohli Schwarzer, Cahill, Ivanovič a další využít svých předností," vysvětlil portugalský kouč.

Také Rodgers si však myslí, že jeho svěřenci byli lepším týmem, přestože prohráli. "Byli jsme lepší na míči a byli jsme týmem, který chtěl vyhrát. Bylo to ale těžké, protože většinu zápasu měli deset hráčů za míčem," dodal Rodgers.

Přestože Chelsea po výhře ztrácí na vedoucí Liverpool pouhé dva body dvě kola před koncem, Mourinho považuje titul již za ztracený. Věří spíše Manchesteru City, který ztrácí na Liverpool tři body, ale má zápas k dobru.

"Šampionem bude Liverpool nebo City. My nemáme co oslavovat. Alespoň můžeme říkat, že jsme nového mistra porazili v obou zápasech. Pokud titul získá Liverpool, tak toho jsme dvakrát porazili. A pokud to bude Manchester City, tak i s ním máme plný počet bodů," připomněl Mourinho.