"Vyjadřujeme upřímnou soustrast všem, které zasáhl pondělní teroristický útok v Manchesteru. Naše myšlenky patří všem obětem i jejich rodinám a přátelům. Ve světle těchto tragických událostí cítíme, že by bylo nevhodné vyjít v neděli do ulic Londýna s vítězným pochodem," uvedl klub Chelsea v prohlášení.

Chelsea má nyní šanci získat oba britské fotbalové poháry, protože postoupila i do finále FA Cupu, kde se utká tuto sobotu s Arsenalem. Do zápasu proti Arsenalu nastoupí její hráči na znamení úcty k obětem teroristického útoku s černými páskami na rukávu.

Rovněž Arsenal vyloučil pořádání případného vítězného pochodu, a zrušil navíc i plánovaný přímý přenos z finálového utkání, jež se hraje na jeho domovském hřišti Emirates stadium. "Bezpečnost našich fanoušků i zaměstnananců je pro nás prvořadá. S bezpečnostními službami jsme v úzkém kontaktu," uvedl výkonný ředitel Arsenalu Ivan Gazidis. "Omlouváme se za případná zklamání, která toto rozhodnutí způsobí, ale je v nejlepším zájmu všech," dodal.

Atentátník Salman Abedi zabil v Manchesteru při sebevraždeném útoku 22 lidí a víc než 60 jich zranil. Mezi oběťmi byla i osmiletá dívka.