Je to Čech, jedenadvacetiletý kluk z Prahy. Patrik Schick. „Připomíná mi Ibrahimoviče," pronesl nedávno Pavel Nedvěd, česká fotbalová ikona a viceprezident Juventusu.

Jeho klub zaplatí podle informací z Itálie za Schicka, jenž dosud působil v Sampdorii Janov, 660 milionů korun. Tak hodně mladý útočník ohromil za jediný rok na Apeninském poloostrově. Dal jedenáct gólů v lize, další dva přidal v poháru. Čeští fanoušci začali vzývat novou hvězdu. Jenže Schick zatím v národním mužstvu, s nímž se v sobotu předvede v kvalifikaci mistrovství světa v Norsku, tolik nezáří. Není divu.

„Očekávání jsou teď samozřejmě větší a ten tlak není úplně snadný. Nemyslím si, že jsem už takový hráč, abych tým nějakým způsobem táhl a byl rozhodující," přiznal Schick v rozhovoru pro iSport.cz.

„Nejvíce by mi pomohl gól. Ale nejdůležitější je, abychom vyhráli v Norsku. Není rozhodující, kdo dá góly," dodal.

Čtyři starty, jeden gól

Schick zkrátka potřebuje čas, musí se rozkoukat. V jednadvaceti těžko bude lídrem národního mužstva. Například v pondělí v Belgii měl superzáblesky, ale také kiksy.

„Začátek od něj nic moc, byly tam laciné ztráty. Ale pak ukázal, že kopat umí. Střídal lepší momenty s horšími," hodnotil hvězdičku kouč národního týmu Karel Jarolím.

Fotbalové umění Patrika Schicka

Zdroj: Youtube

Schick nastoupil na postu podhrotového hráče. Z Itálie je přitom zvyklý hrát na hrotu. Tam však Jarolím poslal Michaela Krmenčíka.

„Patrik je zvyklý hrát na hrotu ve dvojici, kdy si zabíhá do pravé strany, kde mu to víc vyhovuje," připustil Jarolím. „Uvidíme, na jakou pozici ho nasadíme," dodal náročný kouč.

Podle všeho bude Schick v Oslu na stejné pozici jako v Belgii. Tam totiž skóroval Krmenčík, jenž zatím pod Jarolímem podává v národním výběru velmi slušné výkony. Především je produktivní, v pěti duelech skóroval čtyřikrát.

Schick ve čtyřech vystoupeních jednou. Proto zřejmě bude na hřišti jako podpora. Předvede svůj talent?