„S takovým výkonem nemůžeme pomýšlet ani na bod. Nebylo to dobré," nevymlouval se zkušený hradecký stoper.

Co se stalo před prvním gólem? Vypadalo to, že máte celou situaci pod kontrolou, místo toho se před vás dostal Milan Škoda a snadno skóroval.
Šel tam dlouhý balon, v prvním momentu jsem ho chtěl odkopnout pryč. Ale pak jsem viděl Oťase (brankáře Ottmar), chtěl jsem mu to dát, Škoda mě trochu přistrčil, míč se mi dostal pod nohu, spadl jsem a… Měl jsem to urvat do autu, nebo kamkoliv pryč.

Co se vám honilo hlavou?
Hrozný pocit. Do té doby jsme hráli špatně a ještě dostaneme takový gól. Těžko dáváme branky, a když pak ještě takhle hloupou dostaneme, těžko zápas otáčíme. Musíme to založit na nule vzadu a nedělat takové chyby. Pak výsledky přijdou.

Krátce poté jste vykopl střelu Baráka z brankové čáry. Chybu jste aspoň částečně odčinil, ne?
Ani nevím, jak to bylo. Šel jsem rychle do brány, naštěstí mě to trefilo a vykopl jsem to pryč. Trochu jsem svoje zaváhání napravil. Ale o tom to nebylo, náš výkon byl slabý.

Umíte se dostat do krajů i do blízkosti vápna, ale tím vaše akce končí. Chybí vám klid ve finální fázi?
Přesně tak. Dostaneme se do krajů, ale buď nedáme kvalitní centr, nebo máme ve vápně jen jednoho hráče, maximálně dva. Když už to vykombinujeme, máme tam jenom Žondrise. Přitom my tam musíme být ve čtyřech v pěti lidech, málo to ze zálohy doplňujeme. Je to asi  náš dlouhodobý problém, proto nedáváme góly.

Je fakt, že opravdu velkou šanci jste si nevypracovali ani jednu.
V prvním poločase jsme si nic velkého nevytvořili, bohužel po mojí chybě jsme dostali gól. V kabině jsme si řekli, že naši hru zjednodušíme a dáme to nahoru do Libora Žondry. Ten to bude sklepávat a dostaneme se do šancí. Docela se to povedlo, nějaké momenty jsme tam měli, ale gól jsme nedali. Potom dostaneme další zbytečný gól, třetí taky… S takovým výkonem nemůžeme pomýšlet ani na bod.

Prohráli jste potřetí za sebou, v neděli jedete do Liberce. Co s tím?
Musíme si to důkladně rozebrat, proti Slavii to vážně nebylo dobré. Do utkání s Libercem je dost času a my už zase potřebujeme bodovat. Přicházejí utkání se soupeři okolo nás, podzim se začne lámat a my se na to musíme připravíme.

TAKÉ ČTĚTE: Plzeň vydřela se Slováckem jen bod, Slavia řádila, Zlín poprvé padl