Vzpomínáte? Na podzim hrála Plzeň na Vysočině, jen týden po úspěchu nad Spartou, jenže podlehla překvapivě 1:2. Teď opět porazila Spartu a… „Je to pro nás memento, které se už nesmí opakovat," zdůrazňuje trenér Miroslav Koubek.

Fotbalisté ze západu Čech mohou získat třetí titul za posledních pět let. Mají zkušenosti a výbornou formu.

„Už jsme něco zažili. Všichni víme, jak se v takovýchto situacích máme chovat. Když předvedeme sílu, která v nás je, nebojím se toho, že bychom nevyhráli," věří v úspěch František Rajtoral. „Ale jinak je to normální ligový zápas," dodává.

Jeden problém? Viktoria se musí obejít bez distancované záložní dvojice Ondřej Vaněk – Tomáš Hořava.

Když utkání dopadne dobře, dojde na oslavu s fanoušky. Ale nic velkého nečekejte, protože i pohár by se předával později. „Nic není rozhodnuto, takže se plně soustředíme na zápas a žádné oslavy neplánujeme," zdůraznil mluvčí Pavel Pillár.

Hubník: Chceme to rozhodnout

Roman Hubník hraje na jaře v reprezentační formě, v minulém kole proti Spartě patřil k nejlepším hráčům.

Stoper Viktorie, kterému bude šestého června jednatřicet let, chce dnes doma proti Jihlavě se svými spoluhráči rozhodnout boj o titul. „Víme, že poslední krok bývá nejtěžší, ale my ho chceme zvládnou. Musíme si to srovnat v hlavách a koncentrovat se celý zápas," říká Roman Hubník.

Po souboji se Spartou hráči dostali dva dny volno. „Vyrazil jsem za rodinou do Olomouce. Od středy už ale začala příprava na Jihlavu," říká.

O zápas je obrovský zájem, stadion je už dlouho beznadějně vyprodaný. „Už v pondělí jsem měl deset nebo dvacet požadavků. Slíbil jsem vstupenky kamarádům, kteří chodí na fotbal celou sezonu, a nejen teď," doplňuje Hubník.

Diváci jsou pro něj velkou motivací. „Fotbal neděláme jen pro sebe, ale hlavně pro lidi. Tady je každý zápas téměř plno, město žije fotbalem a věřím, že po pondělním utkání bude Plzeň žít fotbalem ještě víc," dodává Hubník.