„Chyběli jsme vám?“ žertovali Rotterdamští, ve skutečnosti ale výsledek losování ani na jedné straně nevzbudil výbuch nadšení. I trenér Jindřich Trpišovský otevřeně přiznal, že právě Feyenoord si vysloveně nepřál. Ve skupině prohráli Pražané na hřišti soupeře sice jen 1:2, ale domácí byli jasně lepší, koncem listopadu ve Vršovicích pak slávisté uhráli remízu 2:2. Kdyby se tyto výsledky opakovalyi tentokrát, do semifinále by šli Nizozemci.

„Doufejme, že už konečně pojedeme na semifinále,“ hlásil před odletem Trpišovského asistent Zdeněk Houštecký. Připomněl tím fakt, že sešívaní jsou mezi poslední osmičkou evropských pohárů potřetí za poslední čtyři sezony. Tentokrát jim ovšem kromě nesporných kvalit soupeře komplikuje situaci i rozsáhlá marodka a disciplinární tresty. „V podstatě je to tak na základní sestavu, na lavičce máme tři další hráče ze stabilního kádru a bereme pět dorostenců,“ popsal Houštecký.

Záložník Zlína Robert Hrubý při domácím zápase s Pardubicemi.
Fotbalista Hrubý sleduje NHL. V New Yorku naživo viděl Ovečkina: Byl to zážitek

Mimo hru jsou z různých důvodů Ševčík, Masopust, Bořil, Provod, Hovorka, Hromada, Plavšič či Ousou, jistý není ani start Olayinky s Oscarem. Naopak připraven naskočit už by měl být Taras Kačaraba.

„Těším se na tu atmosféru,“ svěřil se ukrajinský stoper, který v září v Rotterdamu scházel. „Koukal jsme se jen v televizi a vypadlo to fakt skvěle. Kluci říkali, že fanoušci jsou trošku blázni, protože na ně házeli zapalovače a tak dále,“ dodal Kačaraba, jenž už se naplno vrátil do tréninku. „Na zápas jsem připravený,“ hlásí.

Zbraň jménem Sor

Slavia v nedávné době ve čtvrtfinále Evropské ligy vypadla po soubojích s anglickými velkokluby Chelseaa Arsenal. Feyenoord v Konferenční lize by mohl být o něco schůdnějším soupeřem. Pražané navíc během podzimních zápasů nasbírali dost zkušeností a věří, že se z nich poučí. Útok na semi-finále by tak konečně mohl vyjít.

Plzeňský fotbalista Tomáš Chorý při utkání s pražskou Slavií (1:1).
Plzeň získala po remíze se Slavií trumfy. Sparta se přibližuje boji o titul

„Doma jsme si dokázali, že s nimi můžeme hrát. Máme tady i nové hráče, v Rotterdamu tehdy nehráli třeba právě Taras nebo Yira Sor, takže to je pro ně trochu neznámá,“ řekl Houštecký. Právě nigerijský rychlík Sor je na evropské scéně klíčovou postavou Pražanů – ve čtyřech duelech vstřelil pět gólů a v play-off měl lví podíl na postupech přes Fenerbahce a Linec.

Dnešní zápas v Rotterdamu začíná v 18.45 (přímý přenos na ČT sport), odveta je na programu za týden v Edenu. Vítěz tohoto dvojzápasu se v semifinále utká s lepším z dvojice Olympique Marseille, PAOK Soluň.