Psal se rok 2015, když v utkání Arsenalu proti Chelsea poslal rozhodčí Mike Dean po červené kartě do sprchu obránce "Kanonýrů" Gabriela, za totožně surový zákrok viděl tehdy útočník Chelsea Diego Costa pouze žlutou kartu poté, co chytal pod krkem a udeřil do hrudníku bývalého kapitána Arsenalu Laurenta Koscielnyho.

Aaron McCarey.

Na protest proti bídnému výkonu Deana sepsali fanoušci londýnského klubu petici o tom, aby 53 letý sudí už nikdy nepískal utkání Arsenalu – petici podepsalo 110 tisíc lidí.

Opakování historie

Už před začátkem pondělního utkání mezi Arsenalem a Crystal Palace se v ochozech stadionu ozval pískot, když hlasatel oznámil, že hlavním sudím je opět tolik nechtěný Mike Dean.

Zdroj: Youtube

Arsenal sice vedl po brance kapitána Pierra-Emericka Aubameyanga, poté si ale Dean opět zavařil u fanoušků "Kanonýrů" a jen prohloubil nenávist na svoji osobu. Ve 42. minutě totiž surově nakopl do lýtka James McArthur v pokutovém území Bukaya Saka, Dean ale k údivu všech vytáhl jen žlutou kartu.

"Co to ten Dean zase píská?"

"Může už Mike Dean prosím ukončit kariéru? Arsenal opět doplácí na jeho neznalosti," jsou asi nejčastější výtky fanoušků Arsenalu k jeho výkonu.

Tomáš Souček utrpěl v zápase v Evertonu nepříjemné zranění.
Krví vykoupená výhra. Štěstí, že nepřišel o oko, zní po zákroku na Součka

Crystal Palace se poté dostal i do překvapivého vedení 2:1, remízu Arsenalu a prodloužení série pěti zápasů bez prohry zachránil v posledních sekundách utkání po dorážce Alexandre Lacazette.

Třiapadesátiletý Dean proslul řadou komických výjevů, tím asi nejznámějším zůstává jeho reakce na gól Tottenhamu v roce 2015 proti Aston Ville, kdy rodák z Wirralu vypadal, jako kdyby branku slavil. To také určitě nepřidalo na kreditu u fanoušků Arsenalu – jejich největším nepřítelem je totiž právě Tottenham.