"Nabídku jsem dostal před Vánocemi a rozhodování bylo v takových vlnách. V jednu chvíli jsem se těšil, pak jsem zase byl špatný z toho, že to tady ve Slavii opustím. Nakonec rozhodlo to, že jsem v roce 2010 propásl možnost odejít do Hoffenheimu a bál jsem se, že už by třeba taková nabídka nemusela přijít," vysvětlil Dovalil na klubovém webu Slavie.

Jednačtyřicetiletý kouč od roku 2002 působil u českých mládežnických výběrů, z toho sedm let jako trenér jednadvacítky. Po loňském mistrovství Evropy u týmu skončil a od října byl ve funkci hlavního skauta Slavie.

Podílel se na zimní přestavbě kádru, jež se nesla ve znamení výrazného posilování.

"Bylo to pro mě moc těžké rozhodování, protože poprvé v životě odcházím od rozdělané práce, což jsem nikdy předtím neudělal. Na druhé straně mě vždy lákala nabídka práce v zahraničí, v atraktivním prostředí s cizím jazykem a odlišnými typy hráčů. Ta šance vyzkoušet si něco nového nakonec převážila a rozhodl jsem se odejít," uvedl Dovalil.

Byl však připravený i na to, že ho Slavia neuvolní. "Pobavili jsme se o tom a chtěl bych poděkovat panu Šimáněmu a Davidu Trundovi, že mě v tom rozhodnutí podpořili s tím, že vnímají, že je to pro mě šance a že získané zkušenosti můžu třeba někdy uplatnit zpátky ve Slavii. Chtěl bych poděkovat i panu Tvrdíkovi, že mě pustil, i když z našeho osobního rozhovoru mi bylo jasné, že ho to netěší. Mám radost i z toho, že mi všichni řekli, že mám dveře ve Slavii do budoucna otevřené," dodal.

Nyní ho však čeká podobná výzva, jaké čelil u české jednadvacítky. "Budu hlavním trenérem dvacítky a cílem má být účast Spojených arabských emirátů na mistrovství světa dvacetiletých, které se koná příští rok v Koreji," dodal.