Petr Čech, nebo Thibaut Courtois? Média na ostrovech více favorizují Belgičana…

On sám však tvrdí: "Nevíme, kdo bude chytat, normálně se připravujeme společně."

Ale pozor: Tottenham naposledy na Nový rok přestřílel v lize Chelsea 5:3 (byl u toho Courtois). Nebude to hrát roli?

"Kohoutům" se na "Blues" tolik nedaří - před zmíněným duelem v tomto derby nevyhráli desetkrát za sebou. Svého souseda na druhou stranu dokázali porazit v posledním vítězném finále Ligového poháru v roce 2008.

Kouč lídra anglické ligy José Mourinho může získat první trofej od návratu na Stamford Bridge v létě 2013.

"Výhra v tomto finále by nám dala masivní psychologickou výhodou do závěrečných měsíců sezony. Finále je úplně odlišný zápas a jsme připraveni na všechno," upozornil srbský obránce Chelsea Branislav Ivanovič. Jeho tým čeká na triumf v Ligovém poháru od roku 2007.

Tottenham sice na začátku února porazil jiného londýnského konkurenta Arsenal, ale od té doby se trápí.

Čtyři soutěžní utkání čeká na vítězství a v Premier League klesl na sedmou pozici. Svěřenci Mauricia Pochettina naposledy ve čtvrtek prohráli na hřišti Fiorentiny 0:2 a vypadli už ve druhém kole Evropské ligy.

"Musíme se dát rychle dohromady, protože v neděli hrajeme další zápas. Jsme zklamaní, že jsme v Itálii nezvládli svoje první finále, ale je nutné dívat se dopředu," prohlásil Pochettino.

Argentinský kouč věří, že v neděli se opět prosadí objev sezony Harry Kane. Jednadvacetiletý útočník v tomto ročníku nastřílel za Tottenham 24 gólů a dva z nich do sítě Chelsea.

Nedělní finále Ligového poháru začne v 17:00 v přímém přenosu stanice Slovak Sport.