Ronaldův celek nevstupoval do čtvrtfinálové odvety v dobré výchozí pozici. Úvodní zápas prohrál s celkem Al-Ain 0:1 a vyhlídky na obrat se záhy ještě zhoršily, když Al Nassr prohrával 0:2.

Jenže fotbalisté ve žluto-modrých dresech dokázali srovnat a vrátit se do hry o postup. Po hodině hry pak sám Ronaldo mohl definitivně obrátit misky vah na stranu Al Nassru. Jenže ve vyložené šanci fatálně selhal.

Zdroj: Youtube

Do vápna přiletěl z pravé strany míč, ten z voleje vypálil jeden z Ronaldových spoluhráčů na branku soupeře, kde jej však pozorný gólman vyrazil před sebe.

Tam už ale stál právě Ronaldo a ze vzdálenosti rovnající se možná rozměru delšího kroku míč doklepl do… tedy pardon… vedle brány. Zoufalý několikanásobný nejlepší fotbalista světa nevěřícně skončil s hlavou v rukách a brankář týmu ze Spojených arabských emirátů si nejspíš pořádně oddechl.

Brankář SK Kladno Adam Cimrman
Fantastické gesto. Kladenský brankář přiznal teč, soupeř díky tomu vyrovnal

Video s kouskem hvězdného kanonýra se bleskově začalo šířit sociálními sítěmi a peprné reakce se množily jako houby po dešti. Někteří psali, že je Ronaldo k smíchu, jiní, že po tomhle by měl skončit s fotbalem.

Nakonec ale posměváčkům Ronaldo alespoň částečně zavřel ústa. Al Nassr si totiž vynutil prodloužení a v jeho závěru proměnil portugalský fotbalista penaltu nařízenou za zákrok právě na něj. Z gólu se mohl radovat i v následném penaltovém rozstřelu, ale protože jeho spoluhráčům se nevedlo, skončil Ronaldův sen o zisku další trofeje mezi nejlepší osmičkou.