Fotbalisté Barcelony a Interu Milán se utkají v semifinále Ligy mistrů, rozhodly o tom dnešní čtvrtfinálové odvety.

Milánští si postup vybojovali vítězstvím 1:0 na hřišti CSKA Moskva, zatímco Barcelona ve strhujícím představení porazila Arsenal 4:1. Hlavním hrdinou večera byl Lionel Messi, který zaznamenal všechny góly španělského velkoklubu a už před poločasem zaznamenal čistý hattrick během 21 minut.

V obou zápasech se se soutěží rozloučili čeští fotbalisté: Tomáš Necid odehrál v dresu CSKA 70 minut, jeho jmenovec Rosický vydržel v sestavě Arsenalu do 73. minuty a v prvním poločase byl napomenut žlutou kartou. O Rosického účasti se přitom ještě odpoledne spekulovalo kvůli zraněnému lýtkovému svalu.

Stejně jako všichni jeho spoluhráči se i český záložník musel od první minuty soustředit především na bránění strojové kombinace středové řady Barcelony. Hosté nemohli spoléhat na obvyklé dlouhé držení míče, naopak vsadili na rychlé výpady podél postranních čar a hned první jim vyšel dokonale: v 19. minutě odvedl důležitou práci uprostřed hřiště Diaby, který vzápětí vyslal kolmicí vpřed rychlonohého Walcotta. Ten našel nabíhajícího Bendtnera, který nadvakrát propasoval míč do sítě.

Messi se blýskl čistým hattrickem během 21 minut

Jenže vedení londýnského klubu netrvalo dlouho - už o tři minuty později ukázal svoji dokonalost Messi, jenž se bleskurychle zorientoval na hranici šestnáctky a napálil míč pod břevno.

I další minuty patřily argentinského míčovému kouzelníkovi, kterého stejně jako v případě Xaviho nedokázalo pokrýt ani několik hráčů soupeře. Osm minut před poločasem Messi dokázal využít zmatek před Almuniou a po rychlé akci z levé strany přidal druhý gól. Chvíli nato zkompletoval čistý hattrick, když z brejku technicky přehodil brankáře.

Bendtner nastřelil tyč

Druhý poločas měl odlišný průběh. Hosté výrazně přidali na aktivitě, zatímco domácí se stejně jako v prvním utkání postupně z trávníku vytráceli a ani Messi nebyl dlouho příliš vidět. Najednou měl Arsenal častěji míč na kopačkách a před domácí brankou bylo rušněji. Nejvíce v 72. minutě, kdy Bendtner nastřelil ve výtečné pozici hlavou tyč.

V závěru už ale londýnskému klubu chyběly síly, aby dokázal postupové karty ještě zamíchat, naopak další Messiho výpad a trefa mezi Alumuniovy nohy znamenaly čtvrtou trefu a potvrzení postupu Katalánců.

Interu zajistil postup Sneijder

Inter přijel do Moskvy s cílem brzy vstřelit gól, který by díky pohárové matematice znamenal přiblížení postupového snu. Cíl byl splněn už v šesté minutě, kdy Sneijder podstřelil z trestného kopu nadskakující hráče ve zdi a brankář Akinfejev neměl čas na skrytý míč zareagovat.

Domácí se ale nevzdali, vrhli se hned do útočení a v krátkém časovém sledu vyslali na soupeřovu branku tři střely, ale všechny mimo. Nejblíže vyrovnání byl Necid, který ve 23. minutě zpracoval míč na hranici šestnáctky, bezprostředně poté vypálil, ale těsně minul pravou tyč. V další slibné pozici po Necidově přistrčení ztratil v rozhodující chvíli balanc González.

Hosté hráli obezřetně a v otevřeném boji podnikali rychlé brejky. Po jednom z nich promarnil možnost zvýšit vedení ještě před poločasem Milito, ale obavy z vyřazení už Milánští mít nemuseli. Čtyři minuty po pauze byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí Odiah a hosté zápas kontrolovali.

Odvetné čtvrtfinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

CSKA Moskva - Inter Milán 0:1 (0:1)
Branka: 6. Sneijder. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). ČK: 49. Odiah (CSKA). Diváci: 50.000. První zápas 0:1, postupuje Inter.

FC Barcelona - FC Arsenal 4:1 (3:1)
Branky: 21., 37., 42. a 88. Messi - 19. Bendtner. Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: 84.000. První zápas 2:2, postupuje Barcelona.