"Herní projev byl lepší než v prvním zápase a jsem s výkonem spokojený, navíc jsme se dokázali prosadit střelecky," řekl trenér Karel Jarolím.

Široki Brijeg začal aktivněji než v prvním utkání, ale Mladoboleslavští soupeře nepouštěli do tlaku. Přesto to byli domácí, kdo měl první vyloženou šanci. Autor gólu z prvního utkání Zakarič dostal pas za obranu a běžel sám na brankáře Hrušku. Stoper Smejkal však ještě stihl unikajícího útočníka dostihnout a na poslední chvíli mu vypíchl míč.

Pak už ale hrozili zejména hosté, kteří těžili z dobře načasovaných kolmých přihrávek za obranu.

Po jedné z nich šel z úhlu sám na brankáře Ďuriš, ale nepropálil ho. O chvíli později Ďuriš hledal před brankou volného Skaláka, ale jediný obránce v cestě stačil míč uklidit. "V začátku jsme sice zaváhali a soupeř tam měl nebezpečnou situaci, ale podařilo se nám míč ještě vypíchnout," řekl Jarolím.

V 19. minutě už to ale Mladé Boleslavi vyšlo. Ščuk vyslal do sóla Skaláka, který si obhodil brankáře, následně ho ještě zasekávačkou nechal projet kolem sebe a z úhlu poslal míč do prázdné branky. "Jirka Skalák zachoval při prvním gólu chladnou hlavu, i když to zprvu vypadalo, že už to trochu zadrbal," pochválil svého svěřence Jarolím.

Rosa: Ostatní mě za gól spíš pochválí

Pohledná akce srazila domácím sebevědomí a od té doby už se hrálo jen podle boleslavských not. Krátce po změně stran navíc přišla pojistka. Další Ščukova kolmá přihrávka našla nabíhajícího Ďuriše, který tentokrát nezaváhal a střelou po zemi s přehledem zvýšil.

Domácí se téměř nedostávali k zakončení a diváci už brzy ve druhé půli začali opouštět tribuny. Ještě více se jich zvedlo ze sedadel, když čtvrt hodiny před koncem našel střídající Milla hlavu Rosy a ten přidal třetí gól. V závěru uzavřel skóre znovu Ďuriš, který tak má po dvou utkáních po příchodu z Plzně na kontě už tři góly.

"Michalovi (Ďurišovi) s Jirkou (Skalákem) jsem narušil střeleckou exkluzivitu a jsem za to rád. Na standardky jsem se nedostal, když jsem na jednu šel, tak se to vrátilo a dostal jsem krásný centr od Floriana (Milly) na hlavu. Nemyslím si, že by mi to kluci vyčítali, že nejsou sami ve střelecké kolonce, spíš mě pochválí," řekl Rosa.

A teď Lyon. Tedy přesně Olympique Lyonnais. To bude odměna… Lyon? Tým, jenž na jaře vyřadil Plzeň. Lyon? Tým, který je podle koeficientu UEFA jasně nejlepší ze všech klubů hrajících předkola. Ale vyprodají hvězdy kolem Koného, Malbranqua či Gonalonse stadion v Boleslavi?

"Lyon není potřeba zmiňovat, má bohaté zkušenosti. Pro nás to bude velká zkušenost a zatěžkávací zkouška. Já se tam samozřejmě těším, navíc pro Lyon pracuje můj bývalý spoluhráč, se kterým jsem se tu už potkal," dodal.

Odveta 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Široki Brijeg - Mladá Boleslav 0:4 (0:1)
Branky: 55. a 85. Ďuriš, 19. Skalák, 75. Rosa. Rozhodčí: Sant - Camilleri, Vella (všichni Malta). ŽK: Markovič - Štohanzl, Ščuk. Diváci: 4000. První zápas: 1:2, postoupila Mladá Boleslav.
Široki Brijeg: Soldo - Čorič, Brekalo, Laštro, Markovič - Landeka (61. Mihajlevič), Pehar (78. Kožulj) - Peko (61. Ljubič), Wagner, Zakarič - M. Marič. Trenér: Musa.
Mladá Boleslav: Hruška - Bořil, Navrátil, Smejkal, Rosa - Šisler (70. Milla), Ščuk - Skalák, Magera (78. Šultes), Štohanzl (61. Vukadinovič) - Ďuriš. Trenér: K. Jarolím.