Jde sice „jen“ o venkovní varianty, ale přesto se staly středem zájmů. Některým se líbí, ale najdou si i řadu odpůrců. „To není fotbalový dres, vypadá to spíš jako tréninkové tričko,“ napsal na Twitteru například Kyle Clayton, když si prohlédl italskou variantu.

A teď se schválně podívejte na tu českou. Hodně podobná, že?

Společnost Puma tentokrát totiž zvolila velmi jednoduchý design spočívající v čistě bílém dresu, který s reprezentací identifikují vlastně pouze poměrně drobné detaily v podobě malého znaku umístěného v blízkosti pruhu, který spolu s názvem státu a znakem firmy zdobí hruď fotbalisty.

Fanoušci, kteří si již prohlédli dresy, které jako jeden z prvních zveřejnil web Todo Sobre Camisetas, se ptají právě i po tom, kde jsou fotbalové a národní tradice. Kritikou pak nešetří třeba ani čeští příznivci.

„Hůře už to skoro nešlo. Nejvýraznější na dresu je puma, lva a nápis jste tam ani dávat nemuseli, akorát od toho výrobce upírají pozornost,“ opřel se do dresu třeba i Ondřej Bureš na oficiálním facebookovém profilu české reprezentace.

Podobně jako české a italské dresy na tom přitom jsou třeba i ty, které na sebe obléknou Švýcaři či Rakušané.

U těch českých ale přece jen něco kvitují. Konečně totiž zmizela svítivě zelená barva, která od samého začátku byla leckomu trnem v oku.