Proč jsou v Šilhavého výběru Vasil Kušej a Tomáš Chorý a naopak v něm není Tomáš Čvančara. To bylo jedno z nejžhavějších témat nominační tiskové konference.

„Byli jsme na jeho úvodních zápasech v Německu a tam se chytil, teď ty naše dva zápasy nebyly úplně ono. Ani v Německu nenastupuje úplně v základu, sbírá minuty ve druhém poločase, tak jsme se rozhodli útok oživit a věříme, že změny budou ku prospěchu věci," zdůvodnil Šilhavý.

A Čvančara možná buď sledoval tiskovou konferenci, nebo si pak trenérova slova přečetl v médiích. V předehrávce jedenáctého bundesligového kola totiž při výhře Mönchengladbachu 4:0 nad Wolfsburgem skóroval a patřil k nejvýraznějším hráčům na hřišti v dresu Borussie.

Jaroslav Šilhavý
Šilhavý zveřejnil nominaci. O postup na ME a důvěru i s Kušejem a Chorým

„Tomáš Čvančara zareagoval na moje slova o sportovní formě tím nejlepším možným způsobem, když v pátečním bundesligovém zápase otevřel skóre a hrál dobře. Už na tiskové konferenci jsme říkali, že bychom si takovou reakci představovali. Bylo by skvělé, kdyby na to navázal i proti Polsku nebo Moldavsku,“ pochvaloval si Šilhavý.

Pokud se přes víkend nic nestane, nemělo by už k žádným změnám v týmu dojít. Reprezentanti se sejdou v pondělí, v pátek 17. listopadu pak odehrají zápas v Polsku, o tři dny později se v Olomouci představí proti Moldavsku.