Ještě v polovině listopadu se na reprezentačním srazu rozplýval nad rozhodnutím opustit Jablonec a zamířit směr Dánsko. „Udělal jsem výborný krok. Hned jsme hráli Evropskou ligu, nasbíral jsem zkušenosti a sebevědomí," říkal tehdy. Uběhly dva měsíce a 26letý bek hledí zase o něco výš.

Podle deníku Sport cítí, že nastal čas se zase posunout. A další destinací by mohla být dokonce slavná Premier League. Kdepak, žádný vtip. O Nováka je v Anglii skutečně zájem.

„Jednáme s jedním klubem z Premier League, ale nejsme pod tlakem. Plánovali jsme to spíš na léto, jenže to vypadá zajímavě už teď," řekl pro MF Dnes hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

Také čtěte: Fotbalový sever podle Nováka: sebevědomí, svaly a kachna jen občas

Na Premier League si věří

Jeden z klubů hledá nového levého beka a právě český reprezentant je jedním z vytipovaných. „Není divu, v Dánsku patří k nejlepším hráčům na tuto pozici," potvrdil Kolář deníku Sport. O který tým jde, ale odmítl prozradit. Ví se jen to, že zájemce nepatří mezi kluby ze špičky tabulky.

Co na to samotný Novák? Troufnul by si na tak těžkou soutěž? „Premier League sleduji. Rád bych ji zkusil a popral se tam o místo," netají reprezentační bek, jehož tržní hodnota se pohybuje kolem 2,5 – 3 milionů eur. „Jen tak někdo se do Anglie nedostane. Nejdřív ale samozřejmě musí přijít nabídka, nerad bych předbíhal."

Ve hře je ale podle Koláře více variant. Jednou z nich je přesun do druholigového Brentfordu, který vlastní stejný majitel jako Midtjylland. „Je to také kvalitní a zajímavá soutěž. Vyloučit se nedají ani jiné kluby, které třeba plánují v budoucnu postoupit do Premier League," dodal Kolář.

Čtěte také: Čech má přesnou mušku. Porazil spoluhráče ve fotbalových šipkách