„Velmi důležitý zápas. Už můžeme počítat s Kangou,“ varoval kouč Letenských Zdeněk Ščasný po překvapivé domácí porážce 1:3 s Karvinou. Jeho protějšek Jindřich Trpišovský opáčil: „Čekám plný stadion a nelítostný boj. Jen doufám, že to tentokrát bude méně o emocích a více o fotbale.“

Zápas 28. kola Fortuna ligy mezi Sparta Praha a Slavia Praha, hraný 14. dubna v Praze v Sinobo stadium. Costa ze Sparty, Josef Hušbauer ze Slavie
Slávista Josef Hušbauer po derby: Video bych zrušil. Je to výsměch

Narážel tak na nedávné utkání, v němž se odehrálo pouze 57 minut čistého času. Oba celky musely zaplatit 300 tisíc korun za světlice a výtržnosti, ale upřímně: to není nic, s čím by se při derby nepočítalo.

Jak k fotbalové „válce“ přistoupí fanoušci obou rivalů dnes? Toť otázka: zatímco slávisté se stále dmou pýchou díky vystoupení sešívaných v Evropské lize (sami byli chváleni evropským tiskem za příkladnou „děkovačku“), sparťanům v neděli definitivně došla trpělivost.

Hromové bučení a pískot

„Zdeňku Ščasný, my ti děkujem,“ skandovali posměšně během ostudného nedělního vystoupení. Kromě toho na stadionu zazněly jak hromové bučení a pískot, tak známý pokřik „Ščasný ven“.„Nebylo se čemu divit,“ řekl záložník Martin Frýdek. Přesto: to není podpora, jakou se spoluhráči potřebuje.

Postará se Sparta o nápravu? Těžko si představit lepší způsob, jak si udobřit kotel, než skalpem Slavie… Již 292. derby začíná v 19.30 v Edenu. V druhém semifinále Ostrava hostí Bohemians. Finále poháru je na programu 22. května.

Zápas 28. kola Fortuna ligy mezi Sparta Praha a Slavia Praha, hraný 14. dubna v Praze v Sinobo stadium. fanoušci Sparty
Řádění fanoušků během derby: Slavia i Sparta zaplatí 300 tisíc