I když… Po průběhu druhého poločasu, kdy domácí Holenda dokonce nastřelil tyč, mohou být za takový výsledek ještě rádi. Sparta tak opět potvrdila, že se jí letos na venkovních stadionech vážně nedaří.

„Venku nehrajeme tak dobře jako doma. Musíme získat větší vůli, přijet na soupeřovo hřiště a chtít za každou cenu zvítězit. Něco nám chybí a hlavně musíme hrát celých devadesát minut,“ hodnotil po zápase počínání svých svěřenců smutný trenér Andrea Stramaccioni.

Po pohárovém postupu ve Znojmě a vítězném utkání s Teplicemi to přitom vypadalo, že se jeho tým konečně naladil na vítěznou vlnu. Stramaccioni se proto rozhodl nasadit identickou sestavu jako v předchozím ligovém kole, na lavičce byl navíc přichystaný i Tomáš Rosický.

Ondřej Synek
Synek je popáté zlatý. Zařadil se mezi legendy

A alespoň v prvním poločase to vypadalo, že se mužstvu v tomto složení bude dařit znovu. Po úvodní šanci převzal letenský celek rychle iniciativu a až na občasné pokusy o protiútok, nepouštěl Duklu z její půlky. Rána Vatajela, ani hlavička Kadlece si ale cestu do branky nenašly.

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý. V tom druhém už to tak bohužel nebylo,“ uvědomoval si sparťanský trenér. V něm se již fotbalistům v rudém nedařilo vytvářet šance, nepomohl dokonce ani příchod Tomáše Rosického. A byla to naopak Dukla, která mohla otočit zápas ve svůj prospěch. V již zmíněné šanci mířil Holenda do tyče, při střele Brandnera podržel svůj tým Dúbravka.

Nerozhodný výsledek tak lze považovat asi za spravedlivý, pro jednoho z hlavních favoritů na titul však představuje další obrovský problém. Vedoucí Plzeň totiž včera zdolala Bohemians a sparťanská ztráta narostla už na dvanáct bodů.

Hradec Králové - Mladá Boleslav.
Extraliga po 9. kole: Do čela vylétla Kometa. Piráti ovládli sledované derby

„Plzeň je na perfektní cestě. Vyhrává každý ligový zápas, nicméně příště s nimi hrajeme doma. Náskok můžeme hned začít mazat,“ věří letenský lodivod. Otázkou je, zda vedení klubu překousne další neúspěch, a Stramaccioni nebude tento šlágr sledovat již jen v televizi. On sám ale rezignovat nehodlá.

„Svou práci se snažím dělat stále na sto procent. Nevzdávám se,“ odmítl italský kouč jakékoliv spekulace.

Jeho protějšek na lavičce Dukly měl samozřejmě úplně odlišné pocity. Po vysoké prohře v Olomouci dosáhl jeho tým na bod, se kterým se úplně nepočítalo.

„Můžeme být určitě spokojeni. Někdo si může myslet, že jsme zápas mohli zvládnout, ale bod se Spartou musíme brát s pokorou,“ těšil bodový zisk trenéra Dukly Jaroslava Hynka.

Opora Nymburku Jiří Welsch s trofejí pro ligové mistry.
Kdo vyhraje basketbalovou ligu? Nymburk, samozřejmě