Balotelli prostředí Premier League dobře zná. V období od srpna 2010 do konce ledna 2013 oblékal dres Manchesteru City a před dvěma lety připravil klíčový gól pro Sergia Agüera, díky němuž skončilo čekání "Citizens" na první mistrovský titul od roku 1968.

A navíc: byl to on, kdo rozhodl o výhře Itálie na MS proti Anglii…

O rodáka z Palerma se dlouhodobě zajímá trenér Arsenalu Arséne Wenger, který se netají tím, jak se mu Balotelliho hra zamlouvá. Situaci kolem něho již několikrát monitoroval. Nyní by ale tato snaha mohla dostat konkrétnější obrysy. Samotný hráč již během tohoto roku připustil, že by se návratu do Premier League nebránil.

AC Milán navíc potřebuje vyřešit finanční problémy a prodej Balotelliho spojený se škrtnutím nákladů na jeho plat by mohl být velkou úlevou. Arsenal si vytyčil příchod elitního střelce za hlavní cíl na plavbě letními přestupovými vodami a Balotelli tyto nároky splňuje. Zájem o jeho služby má podle spekulací rovněž Monako.

Letní přestup Balotelliho do Arsenalu nevyloučil ani hráčův agent Mino Raiola. "Arsenal je fantastický celek a všechno je možné. Maximálně deset klubů na světě si může dovolit takového hráče jako Mario, který patří mezi nejlepší na světě," řekl Raiola televizi Sky Sports.

Londýnský velkoklub však údajně chystá také jednu velkou výměnu, jíž přidává na zajímavosti, že by proběhla s jedním z úhlavních rivalů Manchesterem United. Na Old Trafford mají totiž zájem o belgického stopera Thomase Vermaelena, který se Wengerovi v poslední době nevešel do sestavy, neboť se dobře sehrála dvojice Per Mertesacker, Laurent Koscielny.

Arsenal by svého kapitána, před nímž je poslední rok kontraktu, takže by příští léto odešel zadarmo, mohl pustit, ale chce mít nejprve jasno o náhradě.

Jednou z možností je Chris Smalling právě z United a Wenger se údajně zajímá rovněž o jeho spoluhráče záložníka Toma Cleverleyho.