Devětadvacetiletý Ronaldo vstřelil za Portugalsko 49 branek ve 110 zápasech a v čele národní tabulky kanonýrů předčil bývalého reprezentačního útočníka Pauletu (47 gólů v 88 startech).

"Věděl jsem, že to časem může přijít. Je to speciální, protože v národní týmu působím deset let. Vděčím za to jen tvrdé práci," řekl Ronaldo po zápase novinářům.

Proti Kamerunu v Leirii otevřel skóre po dvaceti minutách přesnou přízemní střelou z hranice šestnáctky. Sedm minut před koncem pak další umístěnou ranou dokonal debakl hostů. Útočník Realu Madrid tak za poslední tři utkání za Portugalsko nasázel soupeřům pět branek.

Ronaldo znovu zopakoval, že mu ve fotbalové kariéře primárně nejde o individuální statistiky. "Nesnažím se překonávat rekordy, tohle se prostě děje přirozenou cestou. Je to výsledek úsilí, obětavosti, excelentního národnímu týmu i našeho skvělého trenéra," upozornil bývalý hráč Sportingu Lisabon a Manchesteru United.

Neví, zda mu mimořádná střelecká forma z reprezentace a klubu vydrží až do letního mistrovství světa. "Nedokážu garantovat ani jeden gól v Brazílii. Mohu zaručit jen svou tvrdou práci a odhodlání," dodal Ronaldo.