Vzpomínáte loni na Znojmo? Teď jsou tu další příklady, kdy sudí zrovna nezářili.

1) Příbram - Jihlava (1:1). Týden stará aféra. Po zápase se zástupci hostů zlobili na Michala Patáka, který s kolegy otáčel fauly i auty. Trenér Luděk Klusáček dokonce uvedl, že "každý má svého dvanáctého hráče".

2) Příbram - České Budějovice (1:0). Nejnovější kauza. Jihočeši sice v sobotu hráli mizerně, prohrávali, ale pak je Karel Hrubeš poslal do deseti. Kouč František Cipro zhodnotil utkání deseti slovy. A nazlobeně odešel.

Už samotná nominace Hrubeše budila rozpaky. Sudí, který totálně nezvládl zápas Baníku s Plzní, dostal šanci na přímou bitvu o udržení mezi elitou. A nerozpakoval se během pár minut vytáhnout dvě žluté karty, což odnesl slovenský obránce Jaroslav Machovec. S verdiktem rozhodčího však nesouhlasil. Vůbec.

"Nechápu, za co jsem to dostal," řekl naštvaně Machovec.

První žlutou kartu viděl za úder loktem do protihráče při standardní situaci. Krátce na to skluzem zastavil unikajícího Tomáše Pilíka. "Hlavně ta první situace nebyla na žlutou kartu. Protihráč do mě strká, upozorňuji rozhodčího, já ho jen lehce odstrčil a on mi za to dá žlutou," popisoval Machovec. "No a při druhé kartě zas protihráč nadskočil. Nezasloužili jsme si, aby nás rozhodčí dostal k zemi takovou zbytečnou červenou. Nechápu to. Možná jednu žlutou jsem si zasloužil, ale určitě ne červenou," dodal osmadvacetiletý slovenský hráč.

O názoru trenéra Českých Budějovic už byla řeč. Mluvil sotva půl minuty. "Máme vyloučeného a dva zraněné. Více to nebudu komentovat. Nashledanou," prohlásil Cipro.

Nezbývá se než zeptat: Jaké utkání bude Hrubeš řídit příště?