"Klíčovým prvkem pro CME je produkce nejen atraktivního lokálního, ale také prémiového sportovního obsahu, což nás podle mého názoru v segmentu placených TV výrazně odlišuje. Získáním těchto práv jsme výrazně zlepšili pozici CME v České republice i na Slovensku, neboť budeme schopni našim divákům nabídnout jedny z nejatraktivnějších fotbalových zápasů na trhu," uvedl výkonný ředitel Didier Stoessel.

Na novinky se intenzivně připravuje i výrobní oddělení. Nova Sport chystá bohatý doprovodný program, který využije i nové zpravodajské studio a nejmodernější technologie. Zápasy Ligy mistrů UEFA budou doprovázet na stanicích Nova Sport 3 a Nova Sport 4 i velkoryse pojatá zápasová studia s fotbalovými experty.

"V novém studiovém komplexu, který brzy představíme, hrají sportovní zpravodajství a přenosy důležitou roli. Soustředíme se zde na propojení sportovních výsledků a aktualit s živým vysíláním v moderním pojetí designu a se špičkovým technologickým servisem," dodal kreativní ředitel Alan Záruba.

Televizní škatulata

Na nové sportovní stanice se mohou diváci těšit v nabídce O2 TV, T-Mobile Czech Republic, Slovak Telekom a DIGI Slovakia. TV Nova zároveň jedná o distribuci Nova Sport 3 a 4 i s dalšími partnery.

O2 i T-Mobile ve čtvrtek oznámily, že 17. srpna zařadí do nabídky nový kanál Premier Sport 2. Stanice vznikne v redakci O2 TV Sport. "Na výrobě kanálu se bude podílet kompletní tým včetně moderátorů a komentátorů z O2 TV Sport. Vedle Ligy mistrů UEFA zařadíme do programu stanice Premier Sport 2 také přenosy z Premier League, NFL, MLB, UFC nebo basketbalové Euroligy," uvedl výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay.

Naopak skončit by mělo vysílání kanálů Digi Sport. Jejich obsah si rozeberou nové stanice Novy a Premier Sport 2.

Práva na vysílání domácí Fortuna ligy má do roku 2024 O2 TV, Česká televize pak vysílá MOL Cup, Fortuna Národní ligu, Evropskou ligu UEFA, Ligu národů UEFA a také MS ve fotbale v Kataru v příštím roce. Práva na další soutěž Premier League má do příštího roku společnost Telly, která vznikla z Digi CZ, od přespříští sezony bude mít exkluzivitu satelitní platforma Skylink.