Pětadvacetiletý záložník španělského Getafe, kam v létě přestoupil z Itálie, kvůli zranění neodletěl do Bruselu a odpojil se od národního týmu. Trenér Šilhavý místo něj nikoho nepovolal.

Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý.
Šilhavý: Chyběl moment překvapení, byli jsme málo agresivní. Ale pořád žijeme

Janktovo zranění nesouvisí s jeho odstoupením ve čtvrtečním domácím zápase s Běloruskem (1:0) v Ostravě, v němž musel český záložník v 77. minutě střídat kvůli křečím. Vedle utkání v Belgii přijde i o středeční přípravný duel s Ukrajinou v Plzni.

"Nejde o nic závažného, snad budu brzy ready," uvedl Jankto na sociální síti. "Stalo se to během včerejška. Omlouvám se, ale dohoda je, že nebudeme konkrétní. Klub nás o to požádal. Nechci ani nijak mlžit, ale musíme to respektovat," řekl na tiskové konferenci Šilhavý.

Jankto je již šestým hráčem z původní nominace, o kterého reprezentace přišla. Kvůli zranění se omluvilo také trio ze Slavie brankář Ondřej Kolář a obránci Ondřej Kúdela s Janem Bořilem. Stopeři David Zima a Jakub Brabec vypadli z mužstva kvůli tomu, že uzavírali přestupy do zahraničí.

Adam Hložek a Roman Begunov z Běloruska.
Rozjíždí se mladá zbraň? Sparťan Hložek válí i v reprezentaci

"Je to realita. Přibyla další absence, nicméně jsou tu další hráči, kteří se musejí a chtějí poprat o svoji šanci. Půjde do hry další hráč a uvidíme, jak to zvládne," prohlásil Šilhavý.

Národnímu týmu chybí i řada dalších hráčů v čele s elitním útočníkem Patrikem Schickem, který si odpykává disciplinární trest po březnovém vyloučení ve Walesu. Kouč Šilhavý má aktuálně ve výběru na Belgii 22 hráčů.