Po pětadvaceti zápasech na lavičce přišla jeho první šance proti pražské Slavii, zraněného Milana Heču střídal už v prvním poločase.

Byl dvatřicetiletý gólman ze své premiéry nervózní? „Malinko jo, do ligového zápasu jsem naskočil snad po dvou letech. Není to úplně jednoduché, když jdete do zápasu bez rozcvičení. Snažil jsem se rozhýbat, ale všechno bylo strašně rychlé, stihl jsem dva výběhy k fanouškům hostů, to bylo vše. Ke všemu ještě zima… Druhý poločas už jsem se cítil daleko líp," popisuje Daněk svoje dojmy z premiéry ve dresu Slovácka.

Jenže moc veselo mu na konci zápasu nebylo, čisté konto držel něco málo přes dvacet minut. Po hrubce obrany ho překonal Zmrhal.

„Šel na mě sám, snažil jsem se to ustát, ale prostřelil mě. Kluci říkali, že Hofy (Hofmann) si zařval, že má balon na noze. Nevím, asi mu to nečekaně odskočilo. Děláme pořád stejné chyby a soupeři nás trestají," hodnotí zápas Daněk.

O startu v dalším zápase spekulovat odmítá.

„Nechci tady říkat, že budu chytat, snažím se být připravený na každý zápas. S Mildou (Milanem Hečou) vycházím výborně, hlavně ať se dá brzy do kupy," přeje Daněk brzké uzdravení pro svého kolegu.