Premiéru mezi elitou si v neděli odbyl Paderborn - a hned bral bod, remizoval s Mohučí 2:2. Nováček německé ligy ještě ve čtvrté minutě nastavení vedl, hostům ale trefou z penalty zachránil bod Korejec Ku Ča-čchol.

Paderborn prohrával od 33. minuty, když přímý kop Johannese Geise po odrazu od tyče vrátil do branky Šindži Okazaki. Domácí ale vzápětí dokázali odpovědět přesným zakončením Eliase Kachungy.

Domácí pak k výhře přiblížil v 87. minutě obránce Uwe Hünemeier, po jehož střele hlavou se gólman Loris Karius natahoval marně. Nováčkovi ale dva body sebral Ku Ča-čchol, který proměněnou penaltou potrestal faul na Okazakiho.

Poslední minuty rozhodly také o výsledku souboje domácí Borussie Mönchengladbach se Stuttgartem. Hosté dlouho drželi jednobrankové vedení, které jim zajistil šest minut po změně stran Rumun Alexandru Maxim. Nakonec se však museli spokojit s bodem, když v poslední minutě přízemní střelou vyrovnal domácí Christoph Kramer.

Rekord v Dortmundu

Fotbalisté Dortmundu už v sobotu prohráli na domácím hřišti s Leverkusenem 0:2. Skóre otevřel už devět sekund po úvodním hvizdu Karim Bellarabi.

Nejrychlejším gólem v historii Bundesligy překonal rekord, který drželi Ulf Kirsten, Giovane Elber a Paul Freier za trefy v jedenácté sekundě. "Jsem samozřejmě za překonaný rekord rád. Důležité ale je, že jsme vyhráli. Celá příprava se nám dnes vyplatila," řekl čtyřiadvacetiletý záložník.

Dortmund byl rychle inkasovaným gólem evidentně zaskočený. V 18. minutě ohrozil branku dortmundského Langeraka z přímého kopu Calhanoglu, jeho střela šla těsně vedle.

Borussia zahrozila poprvé v 55. minutě, Aubameyang po zemi přihrál do šestnáctky posile z FC Turín Immobilemu, obránce Toprak ale stihl včas zakročit. Ani závěrečný tlak nedokázal Dortmund přetavit ve vyrovnávací gól, v páté minutě nastavení naopak výhru Leverkusenu zpečetil útočník Stefan Kiessling, jemuž na gól nahrál rekordman Bellarabi.

"Mnoho věcí jsme udělali správně. Neustále jsme útočili a zůstali jsme po celý zápas aktivní. Ta rychlá branka nebyla náhoda, mluvili jsme o tom už dříve a chtěli jsme ihned zaútočit," konstatoval trenér vítězného týmu Roger Schmidt. "Byla to velmi rozkouskovaná hra. Nedostali jsme téměř žádný prostor. Pro tu první minutu nemám žádné vysvětlení. Tak brzký gól otřese každým. Zápas se pak vyvíjel podivně," poznamenal jeho dortmundský protějšek Jürgen Klopp.

Schalke nezvládlo duel s Hannoverem

V prvním poločase zápasu Hannover - Schalke viděli fanoušci taktickou bitvu, jedinou větší šanci domácího týmu měl španělský útočník Joselu, posila z Hoffenheimu. Hosté se do vážnějších příležitostí dostávali také spíše sporadicky, pokusy Sama a Huntelaara zneškodnil gólman Zieler.

V 47. minutě poslal Draxler přihrávku Choupo-Motingovi, ten s míčem doběhl do šestnáctky a nahrál na úvodní branku Huntelaarovi. Nizozemský reprezentant se dokázal prosadit v prvním zápase sezony i loni, kdy dvěma brankami pomohl k remíze 3:3 s Hamburkem.

Domácí přestáli následný tlak Schalke a dokázali skóre obrátit. Nejprve Bittencourt v 67. minutě přesprintoval s míčem polovinu hřiště a přesným centrem nalezl ve vápně Priba, o chvíli později střelec vyrovnávacího gólu přihrál Joseluovi, který povedenou střelou k pravé tyči s pomocí Fuchsovy teče překonal Fahrmanna. Třetí branku mohl v závěru přidat znovu Joselu, hlavou však trefil brankovou konstrukci.

Duel Kolína s Hamburkem bez české účasti

V 15. minutě duelu mezi Frankfurtem a Freiburgem se v pokutovém území k odraženému míči dostal Haris Seferovic a rozhodl o výhře Frankfurtu, do kterého přišel před sezonou ze San Sebastianu. Darida a Krmaš odehráli za hosty celé utkání.

Nováček z Kolína nad Rýnem přivítal na svém stadionu Hamburk, který si účast v Bundeslize musel vybojovat v barážovém dvojutkání s Fürthem.

Hamburk byl od začátku aktivnějším týmem, do největších šancí se dostali Lasogga a Iličevič, gólmana Horna však hosté nepřekonali a museli se spokojit s bezbrankovou remízou. Tomáš Kalas, který je v Kolíně na hostování z Chelsea, do zápasu nezasáhl, stejně jako hamburští Petr Jiráček a Jaroslav Drobný.

Německá liga - 1. kolo:

Eintracht Frankfurt - Freiburg 1:0 (15. Seferovič), Hannover - Schalke 2:1 (67. Prib, 70. Joselu - 47. Huntelaar), Hertha Berlín - Brémy 2:2 (16. a 47. Schieber - 53. Lukimya-Mulongoti, 55. Di Santo), Hoffenheim - Augsburg 2:0 (33. Szalai, 35. Elyounoussi), Kolín nad Rýnem - Hamburk 0:0, Dortmund - Leverkusen 0:2 (1. Bellarabi, 90.+5 Kiessling), Paderborn - Mohuč 2:2 (37. Kachunga, 87. Hünemeier - 33. Okazaki, 90.+4 Ku Ča-čchol z pen.), Mönchengladbach - Stuttgart 1:1 (90. Kramer - 51. Maxim).

1. Hoffenheim 1 1 0 0 2:0 3
1. Leverkusen 1 1 0 0 2:0 3
3. Bayern Mnichov 1 1 0 0 2:1 3
3. Hannover 1 1 0 0 2:1 3
5. Eintracht Frankfurt 1 1 0 0 1:0 3
6. Brémy 1 0 1 0 2:2 1
6. Hertha Berlín 1 0 1 0 2:2 1
6. Mohuč 1 0 1 0 2:2 1