"Jsem strašně rád, že jsem ten gól dal, už bylo na čase. Už těch šancí bylo dost a pořád mi to tam nepadalo. Furt jsem si říkal, jak si to budu schovávat na lepší čas. Jsem rád, že to byl dokonce i ten postupový gól a teď můžeme slavit a těšit se na Euro," řekl Darida novinářům.

Premiérové trefy za reprezentaci se dočkal v 27. duelu. V 25. minutě utkání v Rize napřáhl za vápnem a povedenou střelou zvýšil na 2:0. "Umím to z dálky, snažil jsem se hlavně trefit branku. To je nejdůležitější u těch střel z dálky, aby to šlo někam pod břevno. Jsem rád, že to tam zapadlo," liboval si záložník Herthy Berlín.

Po přestávce se Lotyšsko zlepšilo, a když v 73. minutě snížil Arturs Zjuzins, Češi se ještě museli trochu bát o výsledek. "Lotyši hráli vabank, my možná měli trošku strach z toho výsledku, abychom to nějak nedokopali. Nakonec to bylo ubojované, ale jsou to tři body a to je důležité," uvedl Darida.

Za základ považuje vydařený podzim

O tom, že Nizozemci prohrávají v Turecku a Čechům se tak přibližuje Euro, měl zprávy. "Osobně jsem to věděl, o půli mi to říkal, myslím, Limba. Potom jsme čekali, s čím přiběhnou kluci z lavičky. Po zápase měli dobré zprávy," řekl s úsměvem.

Po loňském losu kvalifikace nečekal, že český tým v tak těžké skupině bude mít jistý postup už dvě utkání před koncem skupiny. "Asi by mě to nenapadlo. Dobře jsme si to rozehráli na podzim, pak trošku zkomplikovali, ale naštěstí nám nahrávaly i ostatní výsledky. To, že se Nizozemsku tolik nedařilo, nám taky pomohlo," řekl Darida.

"Věděli jsme, že tohle ještě není poslední zápas, ve kterém to musíme uhrát. Ale chtěli jsme to mít co nejrychleji za sebou. Jsme šťastní, že se to povedlo, a teď si můžeme užít," dodal.