Během svého tříletého působení v Juventusu byl Cristiano Ronaldo zvyklý na neotřesitelnou pozici. Od zahrávání pokutových kopů, které chladnokrevně proměňoval či přímé kopy, jejichž úspěšnost už například oproti jeho působení v Realu Madrid tak valná nebyla.

Teď by měl mít ale pětinásobný vítěz Zlatého míče výrazného konkurenta – v dresu Rudých ďáblů zářícího Portugalce Bruna Fernandese.

Alex Král v akci
Čekání na telefonu. Rychlý přesun do West Hamu? Jsem zvyklý, směje se Král

„Myslím si, že se Bruno nebude chtít vzdát zahrávání přímých kopů a rohů, jeho čísla během poslední sezony mluvila za vše. Podle mého by se ale z úcty k Ronaldovi měl vzdát penalt,“ myslí si klubová legenda Rio Ferdinand. Od příchodu Fernandese do United v lednu roku 2020 se stal portugalský šikula nejproduktivnějším hráčem Rudých ďáblů (v 54 utkáních 26 branek a 19 asistencí), přičemž více jak polovina jeho celkové produktivity vyústila po penaltě či přímém kopu.

Zdroj: Youtube

Drtivou většinu těchto situací přenechává Fernandes v barvách Portugalska Ronaldovi, který vyrovnal 109. brankou za národní tým rekord íránského útočníka Aliho Daeího v počtu tref v barvách reprezentace.

„Myslím si, že Bruno je více týmový hráč. Vidina prvního titulu v Premier League po osmi letech pro United je lákavá. Ronaldo tým může neuvěřitelně posunout a myslím si, že se Fernandes na úkor své produktivity podřídí úspěchu mužstva,“ přemítá Ferdinand.

Podmaní si portugalské duo Anglii?